Aspuzu Ramazan Geceleri Devam Ediyor

Uluslar Arası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) sanatçıları, Malatyalılara muhteşem bir konser verdi.

Aspuzu Ramazan Geceleri Devam Ediyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen Aspuzu’da Ramazan Geceleri etkinlikleri kapsamında Türk Cumhuriyetlerinden gelen sanatçılar Türk kültürünü tanıttı.

Konser öncesinde bir konuşma yapan TÜRKSOY temsilcisi Ahat Salihov, “Türk Cumhuriyetlerinden gelen sanatçılarla sizlerle birlikteyiz TÜRKSOY Teşkilatı, 14 ülke ve özerk toplulukları birleştiren bir uluslar arası kültür teşkilatıdır. Toplulukta Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan gibi ülkeler ve Rusya federasyonuna bağlı olan 6 özerk cumhuriyet ile Gagauz özel topluluğu yer almaktadır” dedi.

Türk kültürünü en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını ifade eden Salihov, “TÜRKSOY olarak çeşitli festivaller, konserler düzenliyoruz. Bunun yanında Türk halklarının meşhur bilim adamlarını tanıtmaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Salihov’un konuşmasının ardından aralarında devlet sanatçılarının da bulunduğu Türk Cumhuriyetlerinden gelen sanatçılar, geleneksel çalgılar eşliğinde muhteşem bir konser verdi. Konseri büyük bir ilgiyle izleyen Malatyalılar, konser sonrası sanatçıları ayakta alkışladı.

Konseri Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş izledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 231
Bu Ay : 8290
Toplam : 8290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom