Engellilere Akülü Araç Dağıtıldı

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in girişimleri ile getirilen 21 akülü araçtan 17’si düzenlenen törenle engellilere teslim edildi.

Engellilere Akülü Araç Dağıtıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Engelliler Merkezi'nde düzenlenen teslim töreninde konuşan Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Soner Yılmaz, “Göreve geldiğimiz günden beri 250 engelliden bin 100 engelliye ulaştık ve Malatya Belediye’nin hizmetlerini engelli kardeşlerimize ulaştırmaya çalıştık. 3 yıl içerisinde sadece 116 tane akülü sandalye verdik. 98 tane manüel tekerlekli sandalye dağıttık. Belediye başkanımızın talimatları ile 2 tane minibüs alınarak engelli kardeşlerimiz evlerinde alınarak istedikleri adrese bırakılıp, daha sonra tekrar evlerine bırakılıyor” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Tüm engellilere ulaşmaya çalışıyoruz. Bizler bütün engellilerin sosyal aktiviteler içerisinde yer alması için projeler geliştiriyoruz, gayret gösteriyoruz. Engellilerin özellikle ulaşımlarını rahat sağlayabilmeleri için şehirde en önemli uygulamalardan birisi olan engelliler bir caddeye, bir sokağa çıktığı zaman onların şehir içinde ulaşımlarını sağlamak en büyük hedefimiz. Yani öndeki engelleri kaldırmak bizler için en büyük hedef. Bununla ilgilide bütün projelerimizi kaldırımlarımızı standart bir şekil de, engellilerimizin geçebileceği bir şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Bugün 160 cadde ve sokağımızda çalışma yaptık ve buna azami özeni gösterdik” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Gerçekten engelli denince, belki AK Parti iktidarına kadar hep böyle ötekileştirilen, dışlanan, göz ardı edilen, göz önüne getirilmeyen, gözükmeyen, perde gerisinde saklamaya gayret gösterdiğimiz değerlerimizsiniz. Ancak, biz AK Parti iktidarları ile birlikte gerçekten her engelli bizim için en azından sağlıklı bireylerden daha da değerli olduğunu idrak eden bir bilinç içerisindeyiz. Elbette ki burada hükümetimiz, Başbakanımız, iktidarımızın 11. yılına geldiğimiz bu dönemde en son Torba Yasası’nda da sizler için düzenlemeler yaptık. Biz bugüne kadar sokakta bir engellimiz belki mutlaka ele aleme avuç açacak konumdaydı. Şuanda o engelli kardeşlerimize hem maşa veriliyor hem de yardıma ihtiyaç duyulan bir konumdaysa kendisine bakan bir yakınına ücret ödeniyor. Bu sosyal devlet anlayışının bize yüklemiş olduğu bir sorumluluktur. Bu imkanlar sizler için sizlerin en tabi hakkınız. Bu köprü olma konusunda gayret göstermeye devam edeceğiz. Sizlerin, bizler üzerinde olan haklarını, İnşallah sorumluluğu içerisinde o hakkı ödeyebiliyorsak, biz kendimizi dünyanın en mutlu ve bahtiyar insanı olarak kabul ederiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından 17 akülü araç, engellilere teslim edildi.

Şahin ve Çakır bir süre engelliler ve aileleri ile sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 160
Bu Ay : 1728
Toplam : 1728

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom