Hastanenin Temeli Atılıyor

Karaciğer naklinde dünya ikincisi ve Avrupa birinci olan İnönü Üniversitesi, şimdi de Karaciğer Nakli Hastanesi kuruyor.

Hastanenin Temeli Atılıyor Malatya Yaşam-Sağlık

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Araştırma Hastanesinin yanında ikinci bir hastane daha yapılıyor.

Karaciğer Nakli Enstitüsü kurarak dünyada bir ilke imza atan İnönü Üniversitesinin bu yıl içinde dünyada ikinci bir örneği olmayan Karaciğer Nakli Hastanesi de kuracağı bilgisi, daha önce Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı. Edinilen bilgiye göre, Karaciğer Nakli Hastanesinin temel atma töreni 25 Temmuz 2013 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Temel atma törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katılacağı öğrenildi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, 12 Haziran 2013 günü bir basın toplantısı düzenlemiş ve önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalardan biri de, Karaciğer Nakli Hastanesi ile ilgili olmuştu. Karaciğer naklinde elde edilen başarıya değinen Çelik, Karaciğer Nakli Enstitüsü kurduklarını ve yakında Karaciğer Nakli Hastanesinin temellerinin atılacağını haber vermişti. Prof. Dr. Cemil Çelik, basın toplantısında, “Bu, bir Türkiye Projesi, bir Anadolu Mucizesidir. Bu proje Malatya’da gerçekleşiyor.” demiş ve Malatya’nın bu yüzden çok şanslı bir şehir olduğunu ifade etmişti.

“Turgut Özal Tıp Merkezimiz, sadece karaciğer naklinde değil, karaciğer nakliyle beraber, kemik iliği ve böbrek naklinde, kardiyoloji, girişimsel radyoloji, kalp ve damar cerrahisi gibi diğer tıp alanlarında da büyük başarılara imza atıyor. Bu başarılar, artarak devam edecek ve öyle inanıyorum ki, çok yakın bir gelecekte, karaciğer naklinde olduğu gibi, diğer tıp alanlarında da dünya çapında bir başarı düzeyini yakalayacağız.” diyen İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesinin, sağlık alanında gösterdiği başarının benzerini diğer alanlarda da gerçekleştirmek için canla başla çalıştığını söylemişti: “Fen, mühendislik, eğitim, güzel sanatlar, temel bilimler, sosyal bilimler gibi alanlarda da geleceğimizin çok parlak olduğuna inanıyorum. Bütün bu alanlarda, genç ve dinamik bir akademisyen kadrosuna sahip olduğumuzu iftiharla söylemek istiyorum.”

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşecek temel atma töreninin 25 Temmuz 2013 Perşembe günü saat 15.00’da Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi önünde olacağı öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 440
Bu Ay : 6420
Toplam : 6420

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom