Suriyelilere İftar Verildi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi, Beydağı konteyner kentte kalan Suriyeliler için iftar verdi.

Suriyelilere İftar Verildi Malatya Haber

Beydağı Konaklama Tesisi’nde verilen iftar yemeğine; Vali Vasip Şahin, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ve işadamları ile Suriyeliler katıldı. Vali Şahin ve MÜSİAD Malatya Şubesi üyeleri, yere kurulan iftar sofrasında Suriyelilerle birlikte iftar yaptı.

Vali Vasip Şahin, MÜSİAD tarafından verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Malatyalıların ve sivil toplum kuruluşlarının Suriyelilere sahip çıktığını kaydederek, “Her gün konteyner kentten alınan 700 Suriyeliye, vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız tarafından iftar veriliyor” dedi.

Malatya’da konteyner kentte 5 bin 500 Suriyelinin olduğunu kaydeden Şahin, “Burada Suriyeli kardeşlerimizin yalnızlıklarını paylaşıyoruz. 10 bin kişi kapasiteli standartların üzerinde bir tesisimiz var. Konteyner kentimizde 5 bin 500 Suriyeli kalıyor. İhtiyaca göre bu sayı artacaktır” diye konuştu.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ise Ramazan ayının dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Ramazan ayının İslam alemi için buruk geçtiğini ifade eden Balin, “Üzülerek belirtiyorum ki her yıl Ramazan aylarımız İslam alemi için buruk geçmekte ve binlerce acı yaşanmaktadır. Gazze, Myanmar, Mısır, Doğu Türkistan, Suriye, Irak, Afganistan, Somali, Pakistan, Patani, Bangladeş, nereye baksak acı, zulüm ve gözyaşı var. Bu acılara duyarsız kalmak mümkün değildir. Kardeşlerimizin acısını paylaşmak, kardeşlerimizin yanında olmak Müslüman olarak görevlerimiz arasındadır. Bu gaye ile bu yıl MÜSİAD Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda, kıymetli üyelerimizin katkılarıyla iftar soframızı Suriyeli kardeşlerimizle birlikte paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Suriye’deki olaylardan kaçarak, Türkiye’ye sığınan ve Malatya’daki konteyner kentte kalan Suriyeli Hannas Vakkas ise Türkiye ile kardeşliklerinin çok eskiye dayandığını ifade ederek, “Beşşar Esed'e karşı silahlarımız olmadığı için imanla mücadele ediyoruz. İmanla zalimin karşısında duruyoruz. Türkiye’ye ve Türk insanına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom