Başarılı Öğrencilere Tablet Verildi

Türkiye genelinde yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’nda (PYBS) Türkiye 1.’si Nurselin Çirkin ile Malatya 3.’sü Dilara Korkmaz’a tablet bilgisayar hediye edildi.

Başarılı Öğrencilere Tablet Verildi Malatya Haber

Türkiye genelinde 3 öğrencinin 500 tam puan aldığı PYBS’de 500 tam puan alan, Türkiye ve Malatya 1.’si Nurselin Çirkin ile 100 sorudan 99’unu doğru cevaplayıp Malatya 3.’sü olan Dilara Korkmaz’a, kurs aldıkları Parantez Dershanesi’nde düzenlenen bir programla tablet bilgisayar hediye edildi.

Düzenlenen törende konuşan Parantez Dershanesi Yöneticisi Yusuf Gezer, “Türkiye’de 500 tam puan alan 3 öğrenciden biri olan dershanemiz öğrencisi Nurselin Çirkin, 100 sorunun tamamına da doğru cevap verdi. Nurselin Çirkin adlı öğrencimiz Türkiye ve Malatya birincisi oldu. Aynı sınavda öğrencilerimizden Dilara Korkmaz ise 100 sorunun 99’unu doğru cevaplayarak Malatya üçüncüsü oldu ve Türkiye derecesi yaptı. Bursluluk sınavlarında başarılı olan öğrenciler lise sonuna kadar eğitim bursu alacaklar” dedi.

Babası sınıf öğretmeni annesi ev hanımı olan Mehmet Emin Bitlis Ortaokulu öğrencisi Nurselin Çirkin, ileride çocuk doktoru olmak istiyor. Çirkin, başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu ifade ederek, “Ders çalışırken önce konuyu anladım. Sonra testler çözerek konuyu kavramaya çalıştım. Anlamadığım konuları da kitaptan araştırdım” diye konuştu.

Babası emekli memur, annesi ev hanımı olan Alparslan Ortaokulu öğrencisi Dilara Korkmaz ise, anlamadığı konuları öğretmenlerine sorduğunu kaydederek, ileride kalp cerrahı olmak istediğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 687
Bu Ay : 6771
Toplam : 6771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom