Kuran Kursları Devam Ediyor

Malatya'da çocuk ve gençler için camilerde açılan yaz dönemi Kuran kurslarının ilk etabı tamamlandı ve ikinci etap kurslara geçildi.

Kuran Kursları Devam Ediyor Malatya Eğitim

.Müftülüklerin organizasyonu ile camilerde 09:00-12:00 saatleri arasında verilen Kuran kursları hakkında bilgi veren Hamidiye Camisi Din Görevlisi Şükrü Gezen, “Okullarda yaz tatilinin başlaması ile birlikte çocuklarımız Kuran kursu ile camilerimize akın ettiler. 24 Haziran’dan itibaren başlayan Kur’an-ı Kerim yaz kursu başladı ve birinci etabı sona erdi. İkinci etap kursu geçen kişiler, Pazartesi günü başladı. Kurs 24 Ağustos’ta sona erecektir” dedi.

Kurslarda Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesinin yanı sıra din kültürü ve ahlak bilgisi ile abdest alma, namaz kılma konularını uygulamalı olarak öğrettiklerini söyleyen Gezen, “Büyüklere saygı ve günlük karşılaştıkları otobüse binerken ne gibi kurallara uymaları lazım gibi genel ahlak bilgisi de veriyoruz. Devletine, milletine, komşularına, anne ve babasına karşı nasıl davranması gerektiğini de öğretiyoruz” diye konuştu.

Kursa katılan Murat Bayındır isimli öğrenci, “Her zaman lazım olan Kuran öğrenme ile kendimi huzurlu hissediyorum. İyi eğitim alıyoruz. Okulda öğrendiklerimi burada geliştiriyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 741
Bu Ay : 6825
Toplam : 6825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom