Direnişe Destek İftarı

Malatya Mısır ve Suriye Halkı İle Dayanışma Platformu, Ümmet İftarları programı kapsamında, Sümer Parkında hurma, simit, peynir ve suyla iftar yaptı.

Direnişe Destek  İftarı Dünya

İftar sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Malatya Mısır ve Suriye Halkı İle Dayanışma Platformu Üyesi Abdulsamet Başaran, Mısır’da milyonlarca insanın İhvan-ı Müslimin önderliğinde darbeye direnmeye, Suriyelilerin de 3 senedir en ufak geri adım atmadan Baas diktatörlüğüne karşı mücadele ettiğini belirtti.

Mısır’ın bütün şehirlerinde can ve kan pahasına direniş hareketinin devam ettiğini, Suriye halkının ise üzerlerine yağan bombalara rağmen teslim olmadıklarını ifade eden Başaran, “Mısır ve Suriye’de direnen kardeşlerimiz asla yalnız değil. Biz, Mısır ve Suriye Halkı İle Dayanışma Platformu olarak bugün İslam coğrafyasının her karış toprağında direnen İslam erleriyle birlikte olduğumuzu, değerlerine ve hassasiyetlerine sahip çıkmak için yüreklerini ortaya koymuş kardeşlerimize destek olduğumuzu, bütün ümmete onur ve şeref dersi veren kardeşlerimize Allah’ın azameti ile selamladığımızı dünyaya haykırmak için toplandık. Türkiye’nin dört bir yanında Ümmet İftarları vesilesiyle bir araya gelerek İslam sancağını yükseltme direnişlerinin asla birbirinden ayrılamayacaklarını da ifade etmek istiyoruz” dedi.

Başaran, Mısır ve Suriye’de akan kanların boşa gitmeyeceğini belirterek şunları söyledi: “Bu kanlar İslam ümmetinin zafer yakıtları olacaktır. Biz cenneti yüreklerinde taşıyan insanlarız. Onların ne tanklarından ne de bombalarından korkuyoruz. Müslümanların dinleri ve özgürlükleri için ayağa kalkışlarını Allah destekleyecektir. Ne bombalar ne de darbeler Müslümanların bu şanlı isyanını engelleyemeyecektir. Mısır’da da, Suriye’de de eninde sonunda, onuru ve şerefi için direnen kahramanlar kazanacaktır” 

İftara, AK Parti Malatya Kadın Kolları, AK Parti Malatya Gençlik Kolları, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya Şubesi, İnsani Yardım Vakfı ve Hanımeli Derneği de katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 933
Bu Ay : 2501
Toplam : 2501

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom