AKP'liler Taştepelilerin Sorunlarını Aldı

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, “Gezi olaylarının bir versiyonunu da Malatya’da uygulamak isteyenler oldu. Başbakanımızın dirayetli duruşu ve arka planını halka anlatması ile halk bu oyunu bozmuştur” dedi.

AKP'liler Taştepelilerin Sorunlarını Aldı Malatya Siyaset

Ramazan programı kapsamında ziyaretlerini sürdüren AK Parti İl Teşkilatı, dün akşam teravih namazında Taştepe Mahallesi’nde bulunan Hz. Osman Camii’nde mahalleli ile bir araya geldi.

İl Başkanı Av. Tüfenkci’nin yanı sıra, İl Başkan Yardımcısı Nevzat Diri, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Recep Ünver ve partililer programa katıldı.

Namaz sonrası mahalle sakinleri ile yapılan toplantıda mahalleli tapu tahsis belgesi ve imar çalışmaları konusunda sıkıntılarını ve taleplerini parti yöneticilerine iletti.

İl Başkanı Av. Tüfenkci, tapu tahsis ve imar konusunda ciddi anlamda gayret gösterildiğini, ancak yıllardır devam eden sorunun bir anda çözülemeyeceğini belirtti.

Tüfenkçi, “Biz buraya sizleri dinlemeye, sizlerle hasbıhal etmeye geldik. Sizlerin sorunlarını, sıkıntılarını biliyoruz ve çözme noktasında da ciddi anlamda gayret gösteriyoruz. Özellikle tapu sorununun bir an önce çözülmesi gerekir. İl teşkilatı olarak bu sorununuzun çözümünde sorununa kadar sizin yanınızda olacak, desteğimizi esirgemeyeceğiz. Buradaki kardeşlerimiz, geçimini bilek gücüyle çalışarak sağlayan, dar gelirli kardeşlerimizdir.

Şimdiye kadar kazandıkları para ile elde ettikleri mekanlar belli. Dolayısıyla bu durumda pozitif ayrımcılığa tabii tutulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ancak yıllardan beri süregelen bir sorunun tek seferde çözülmesi mümkün değil. Belli bir mesafe kat etmemiz gerekir. Size samimiyetler söylüyorum, bu bölgeye imarın girmesi çok farklı sorunlarının çıkmasına sebep olacaktır.

Çünkü çoğunuzun parselleri çok küçük ve bir caddeye imarın girmesi birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Bu sorunun en makul çözümü Kentsel Dönüşüm Projesi’dir. Sizleri hiçbir şekilde mağdur etmeden, değerlerinizi de koruyarak bir dönüşümün yapılası gerekir. Bu da ancak sizlerin talebiyle olur. Bir tek kişinin bile itirazı sıkıntı meydana getirir” dedi.

Gezi Parkı olaylarına da değinen Tüfenkci, “Gezi olaylarının bir versiyonunu da Malatya’da uygulamak isteyenler oldu. Başbakanımızın dirayetli duruşu ve arka planını halka anlatması ile halk bu oyunu bozmuştur. Mısır’dan önce Türkiye’yi o duruma getirmeye çalıştılar.

Türkiye’de bir darbenin alt yapı hazırlığını yaparak kazanmış olduğumuz siyasi ve ekonomik istikrarı çökertmeye çalışıyorlardı. 15 - 20 günlük bir sokak terörü ile doların, faizin nerelere geldiğini gördük. Bunun daha ilerisi ise kardeşi kardeşe boğdurtmaktı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 380
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom