Cami ve Kuran Kursu Temeli Törenle Atıldı

Malatya’da Ilıcak Ailesinin yaptıracağı, Uçabağlar Ilıcak Camii ve Kuran kursu binası ile sosyal tesislerin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Cami ve Kuran Kursu Temeli Törenle Atıldı Malatya Haber

Göztepe Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde Ilıcak Ailesinin yaptıracağı Uçabağlar Ilıcak Camii ve Kuran kursu temel atma töreninde konuşan Vali Vasip Şahin, “Cenab-ı Allah, Ilıcak Ailesine sadece zenginlik değil, verme iradesi vererek, hayır yapma iradesi vererek ayrı bir nimet daha vermiş. Bununla ne kadar şükür etseler azdır. Burada Kur’an-ı Kerim’i öğreten ve öğrenen nesiller yetişecek. Hayra davet eden nesiller yetişecek” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise konuşmasında, “Malatya’mızın dört bir tarafında güzel eserler yapan Ilıcak Ailesi gelecekte iyi nesiller yetişmesine sebep olacakları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül de, Arif Nihat Asya’nın şiirini okuyup, dua etti ve cami yapılmasının önemini dile getirdi.
Ilıcak ailesi adına konuşan Sadullah Ilıcak, “Bizi teşvik eden aile büyüğümüz Tevfik amcama teşekkür ederim. Caminin yapılmasına emeği geçen ve katkıda bulunanlardan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra, Kur’an-ı Kerim okunup, Müftü Gül’ün duasını müteakiben yetkililer butona basarak, caminin temelini attı.

Bine yakın cemaatin aynı anda namaz kılabileceği, 200 öğrencinin yatılı Kuran kursu görebileceği, 200 kişinin yemek yiyebileceği ve 300 kişinin katılacağı salonunun bulunduğu, 100 öğrenci kapasiteli eğitim ve okuma salonunun bulunacağı, taziye evinin yer alacağı Uçabağlar Ilıcak Camii ve Kuran kursu binasının temel atma törenine ayrıca, Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, bazı daire müdürleri, mesleki teşekkül temsilcileri, bazı parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Ilıcak ailesi ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 277
Bu Ay : 795
Toplam : 795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom