Kentsel Dönüşüm Devam Edecek

AK Parti Malatya İl Teşkilatı tarafından Ramazan ayı boyunca yapılması planlanan programın bir durağı Beydağı Mahallesi oldu. 18-19-20 Ağustos’ta beş etap halinde kentsel dönüşümün bölgenin ihalesi yapılacak.

Kentsel Dönüşüm Devam Edecek Malatya Siyaset

İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci, İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ve partililerin katılımı ile Beydağı Mahallesi’nde bulunan Topal Mustafa Camii’nde teravih namazı kılındıktan sonra mahalleli ile toplantı yapıldı. Ayrıca HAS Parti’den AK Parti’ye geçen Belediye Meclis Üyesi Ekrem Dağ,

İl Başkanı Av Tüfenkci, Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında mahalleliye bilgi vererek TSK’nın değişen 35.maddesine değindi.

‘’Beydağı Mahallesi, Malatya’nın ‘varoş’ diye nitelendirilen bölgelerinden birisi. Ancak bu bölgenin Kentsel Dönüşüm Projesi’ne tabi tutulması bölge için çok önemli bir gelişimdir. Hepimizin merakla beklediği, sizlerin de kafasında soru işareti bırakan ve  konuyu istismar ederek bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışan bir de muhalefet var.

18-19-20 Ağustos’ta beş etap halinde bu bölgenin ihalesi yapılacak ve en geç Ekim ayında da inşaata başlanılmış olacak. Biz bir an önce hayata geçmesini istiyoruz. Tabi bu inşaatların bir sene önce başlaması gerekiyordu. Ancak TOKİ’deki gecikmeden dolayı bu zamana kadar sarktı. Şunu da bilmenizi isterim ki; milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve bizler bu işin bir an önce bitmesi noktasında büyük gayret gösterdiler.

TSK’nın İç Hizmet Kanunu’nun 35.maddesinin değişmesine de değinen Av. Tüfenkci, yapılan değişiklik ile vesayet rejiminin son temizliklerinin yapıldığını belirtti. ‘Bildiğimiz gibi TBMM çalışmalarına devam ediyor. Torba Yasa diye nitelendirilen ve birçok bakanlığı ilgilendiren kanun maddeleri görüşülüyor. Bu kanunlardan en önemlilerinden biri de TSK’nın İç Hizmet Kanunu’nun 35.maddesinde yapılan değişiklikti. Bugüne kadar darbelere zemin hazırlayan veya yasal dayanak oluşturduğu iddia edilen bir maddeydi. Bunun değişimi  noktasında AK Parti önemli bir irade gösterdi ve darbe anayasasındaki son temizlikleri de yaparak vesayet rejimin kalıntılarını anayasadan atmış oldu. İnşallah tüm siyasi partilerin desteği ile kabul edilir. Bugün Mısır’da yaşananları hepimiz görüyoruz. Aynı senaryo yaklaşık bir ay önce Türkiye’de oynanmak istendi.

İl Başkanı Av. Tüfenkci, Türkiye Mimar ve Mühedisleri Odası'nın (TMMOB) yetkileriyle ilgili yasa değişikliğine de değinerek, ‘Vatandaş ev yaptırdığında ilgili kurumda bunun vizesini aldıktan sonra bir de TMMOB’den vize alması gerekiyordu ve bunun da belli bir ücreti vardı. Yapılan değişiklik ile hep odadan vize alma hem de ücret zorunluluğu kalktı. Tabi TMMOB bir meslek örgütü olmasına rağmen bugüne kadar hep ideolojik bir duruş sergilemiş, mühendisleri sınıflara ayırmıştır’’ ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 19
Bu Ay : 15067
Toplam : 15067

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom