Hayallerindeki Eğin'i Yazdılar

Erzincan’ın Kemaliye (Eğin) ilçesinde düzenlenen 35. Erzincan Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Şenliği’nde yaşama geçirilen “Özgür Duvar” aktivitesinde, ziyaretçiler düşünce ve önerilerini panolara yazdılar.

Hayallerindeki Eğin'i Yazdılar Bölge

Nasıl bir Kemaliye (Eğin) görmek İstiyorsunuz? 

Erzincan’ın Kemaliye (Eğin) ilçesinde 29 Haziran – 3 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenen  35. Erzincan Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Şenliği’nde yaşama geçirilen “Özgür Duvar” aktivitesinde,  kent halkı ve ziyaretçiler düşünce ve önerilerini panolara yazarak daha güzel bir kent için katılım sorumluluklarını yerine getirdiler.

Bu yıl 35.si gerçekleştirilen Erzincan Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Şenliği sırasında yaşama geçirilen katılımcılık temelli proje ile, kent sakinleri, yerli ve yabancı sporcu ve konukların Kemaliye (Eğin)  ve kentin geleceği hakkındaki ile ilgili görüş, öneri ve değerlendirmelerini özgürce yazabilecekleri panolar oluşturularak aktif vatandaş olma, kararlara katılma ve farklı bakış açılarını öğrenme gibi kazanımları doğrudan yaşayarak hissedebilecekleri bir deneyim yaşamaları sağlandı.

Şenlik sırasında gerçekleştirilen  “Nasıl bir Kemaliye (Eğin) görmek istiyorsunuz?”başlıklı  özgür duvar aktivitesi hakkında bilgi veren Aktivite Proje Sorumlusu Osman Torun, özgür duvar aktivitesinin gerek kent halkı gerekse konuklar tarafından beğenilerek yoğun bir katılım ve katkı ile tamamlandığını, bu durumun kentin geleceği için umut verici olduğunu belirterek, “özgür duvara yaşlısından çocuk ve gencine, kent sakininden şenliğe katılan sporculara ve diğer misafirlere kadar uzanan bir çeşitlilik ve nitelikte görüşler yazıldı. Tamamen gönüllü olarak farklı kültür ve dillerden, şehirlerden ve  tabii ki Kemaliyeden yansıyan bu çeşitlilik çok ama çok etkileyici bir duruma işaret ediyor. Özgür duvarda yer alan  yedi farklı dilde  ve toplam yüz elli iki (152)   paylaşım Kemaliye’nin daha güzel bir kent olması için gönüllerden gelen  yansımaları içeriyordu. Bir başka umut verici durum ise özellikle çocuk ve gençlerimizin bu duvarı sahiplenmeleri ve katkı yapmalarıydı. Kentin geleceği olan  çocuk ve gençlerimizin bu duyarlı paylaşımları Kemaliye için çok özel bir anlam taşıyor elbette” dedi.

Özgür duvarda paylaşılanlara  genel olarak bakıldığında en dikkat çekici başlıkların;  doğal ve kültürel mirasın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması, etkin yönetim ihtiyacı, kent yönetimi uygulamalarındaki eksiklikler, çarpık yapılaşma ve kent sakinlerinin duyarlılıkları gibi konularda yoğunlaştığı belirtiliyor.

Şenlik sonrasında duvara yazılan tüm görüş ve öneriler aynen korunarak rapor haline getirilip,  Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı gibi idari ve mülki yöneticiler ile kentle ilgili sivil toplum örgütleri ve yerel medya ile paylaşılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom