Sivil Toplum Kuruluşları Bir Araya Geldi

Malatya’da kentin sorunlarına çözümü için sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile oluşturulan ve ortak akıl ile çözüm üretmeyi amaçlayan Malatya Platformu komşuluk ve kayısıda markalaşma konularını masaya yatırdı.

Sivil Toplum Kuruluşları Bir Araya Geldi Malatya Haber

Ramada Altın Kayısı Otel’de düzenlenen toplantıda platformun üyesi olan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. Toplantının ev sahipliğini Basri Yaşar yaptı. Toplantının açılışında konuşan Platformun Onursal Başkanı Vali Vasip Şahin, Malatya Plaformu’nun geldiği noktayı vurgulayarak, “Bizim iddiamız bu masa etrafında bir diyalog, bir birliktelik ve bir dostluğun gelişmesiydi. Hamd olsun görüyoruz, sizlerin hem gayreti, hem desteği, hemde bu konuya inanmanızdan kaynaklanan bir bereket hasıl oldu.

Bu bereketin İnşallah hep birlikte meyvesini Malatya olarak, ülke olarak, insanlar olarak, sivil toplum kuruluşları olarak alıyoruz, alacağız” diye konuştu.

Komşuluk konusuna değinen Vali Şahin, “Ben öyle inanıyorumki, komşuluk ülkemiz sorunlarının birçoğuna aslında çözüm sunan önemli bir müessese. Daha problemlerin doğmadan önlendiği, yok edildiği bir kurum. Dolayısıyla biz komşuluğu, selamlaşmayı, yardımlaşmayı, belki bir ziyareti, esnaf ziyareti olabilir, ev ziyareti olabilir, bir birimize bu ilgiyi aslında ikram ederek toplumu yeniden eski o kendi kodlarına döndürerek, toplumu tekrar sağlamlaştırabiliriz. Gerçekten 20 sene önceki, 30 sene önceki, 50 sene önceki komşuluklarımız da bugüne baktığımızda çok şey kaybetmişiz” ifadelerini kaydetti.

Toplantıda komşuluk konusu üzerinde yapılan değerlendirme ve fikir alışverişlerinden sonra “Kayısıda marka oluşturma” konusu gündeme alınarak tartışıldı.
Platformun organizatörlüğünü BİLSAM yürütüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 92
Bu Ay : 2576
Toplam : 2576

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom