3. Günde Murat Göğebakan Sahne Aldı

21. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali’nin üçüncü gününde rock müziğinin sevilen ismi Murat Göğebakan sahne aldı.

3. Günde Murat Göğebakan Sahne Aldı Malatya Kültür-Sanat

Lösemi hastalığını yenen Murat Göğebakan, birbirinden güzel şarkılarıyla Malatyalılara duygu dolu anlar yaşattı. Sahnede “Al Yazmalım” şarkısını söyledikten sonra gözyaşlarını tutamayan Göğebakan, “O kendisini biliyor. Ona akıttığım gözyaşlarım helal olsun” dedi.

Sevenlerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Göğebakan, “Hastanedeyken kim dua ettiyse, üzerimizde hakkı vardır. Sağ olsunlar” diye konuştu. Malatyalılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Göğebakan, “Memleketimin bir karışı için yarın değil, bugün ölmeye hazırım. Birileri benim hakkımda sallıyormuş. Benim adım ezanla okundu, salayla biter. Bu memleket bizim, bu dava bizim. Kardeşçe yaşayalım” dedi.

Konser sonrası Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Güven ile Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Murat Göğebakan’a kristal kayısı plaketi ve kayısı takdim etti.

Gecede sempatik tavırlarıyla büyük beğeni kazanan Aydın Aydın da, sık sık dinleyenlerin arasına karışarak şarkılarını onlarla birlikte seslendirdi. Aydın, Malatya’yı çok sevdiğini ve hareketliliğini kayısıya borçlu olduğunu söyledi.

Bu arada, Malatya’nın kayısı tatlısı Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Rekor denemesinde 342 kilo 51 gram kayısı tatlısı yapılırken, Guinnes sertifikası sahnede takdim edildi. Malatya Belediye Başkan Yardımcıları Alican Bozkurt ile Fatih Güven, Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı ve Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, rekoru belgeleyen sertifikayı Guinness Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici’nin elinden aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 786
Bu Ay : 7932
Toplam : 7932

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom