KPSS Sınavına Gireceklere Uyarı

KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavına gireceklerin fuar alanı kavşağı ile Üniversite kampusu arasında yol çalışması yapıldığından, adayların geç kalmamaları için erken yola çıkmaları yararlı olacağı bildirildi.

KPSS Sınavına Gireceklere Uyarı Malatya Eğitim

ÖSYM Malatya Sınav Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı’na girecek adayların trafik yoğunluğuna sebep olmaması için sınava gireceği binaya giderken toplu taşıma araçlarını kullanmaları, sınav binası girişinde yığılmaya, yol açılmaması için çanta, cüzdan ve benzeri eşyalarını sınava gireceği binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce binanın önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Adayların, sınav salonuna girebilmeleri için yanlarında bulundurmaları gereken belgeler şöyle belirtildi:
“Sınava Giriş Belgesi: Üzerinde sınava gireceği merkez, bina, salon, sıra numarası bilgileri ile fotoğrafının bulunduğu belgedir. Bu belgeyi aday http://ais.osym.gov.tr internet adresinden kendi T.C. Kimlik Numarası ve şifresini kullanarak edinir. Belge renkli olabileceği gibi siyah beyaz da olabilir.

Nüfus cüzdanı veya pasaport: Nüfus cüzdanı veya pasaport ile zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ve askerî öğrenciler için askeri kimlik belgesi ve Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki belgeler kesinlikle kabul edilmez. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı ve pasaportun süresi geçerli olmalıdır.

Bu iki belgeyi yanında bulundurmayan adaylar ÖSYM Başkanlığının Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri gereğince sınav salonuna alınamayacağından, adayların bu belgeleri yanında bulundurmaları gerekmektedir.”
İl Nüfus Müdürlüğü’nün 06 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 07:30 ile 09:30 saatleri arasında açık olacağı ifade edildi.

Açıklama şöyle devam etti:
“İlgililerin güncel bir fotoğraf, Sınav Giriş Belgesi ve diğer bir kimlik belgesi ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
Fuar alanı kavşağı ile Üniversite kampusu arasında yol çalışması yapıldığından adayların geç kalmamaları için erken yola çıkmaları yararlı olacaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 870
Bu Ay : 8016
Toplam : 8016

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom