Adayların % 20'si Kutsal Topraklara Gidemeyecek

Malatya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, "Suudi Arabistan, Mekke’deki tadilatı gerekçe gösterip, bu sene kesin kayıt yaptıranların yüzde 20’sini götürmeyeceklerini ifade ettiler.

Adayların % 20'si Kutsal Topraklara Gidemeyecek Malatya Haber

Müftülüğümüze kesin bir yazı gelmemekle birlikte, aldığımız haberlerde kesin olduğu söyleniyor. Dolayısıyla ilimizden kutsal topraklara haç için gidecek 770 kişiden 150’si kesin kayıt yaptırmış olmasına ve para yatırmış olmasına rağmen hacca gidemeyecekler" dedi. 

Bir açılış programında basın mensuplarının hac ve umre ziyaretiyle ilgili sorularını cevaplandıran İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, "Suudi Arabistan, Mekke’deki tadilatı gerekçe gösterip, bu sene kesin kayıt yaptıranların yüzde 20’sini götürmeyeceklerini ifade ettiler. Müftülüğümüze kesin bir yazı gelmemekle birlikte, aldığımız haberlerde kesin olduğu söyleniyor. Dolayısıyla ilimizden kutsal topraklara haç için gidecek 770 kişiden 150’si kesin kayıt yaptırmış olmasına ve para yatırmış olmasına rağmen hacca gidemeyecekler. 74 bin kişi arasında yeniden kura çekileceği konusunda duyumlar aldık” ifadelerini kullandı.

Kutsal topraklara Ramazan ayında umre ziyareti için para yatıran 257 kişinin vize alamadığını söyleyen Gül, “Vize alınırsa 48 saat kala bilgi vereceğiz dediler. Vize alınabilirse, umre için para yatıran kardeşlerimiz Ramazan ayında umre ziyareti için Suudi Arabistan’a gidecekler. Eğer gidemezlerse paraları iade edilecek” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 714
Bu Ay : 5080
Toplam : 5080

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom