Filistin Büyükelçi'sinden Ziyaret

Malatya 21. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali’ne katılmak üzere Malatya’ya gelen Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Filistin Büyükelçi'sinden Ziyaret Malatya Haber

Geçtiğimiz Mart ayında da Malatya’ya geldiğini belirten Büyükelçi Maarouf, kendini Malatyalı saydığını ifade ederek, “Tekrar Başkanımızla birlikte olmak benim için bir şeref. Malatya’da yaptığınız işler, gösterdiğiniz büyük çabalar için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Büyükelçi Maarouf, gelecek yıl Kültür A.Ş ile birlikte Kayısı Festivali’nde Filistin Kültür Günü’nü düzenlemeyi düşündüklerini ve önümüzdeki günlerde de Filistin’deki mahkum aileleri için bir kampanya yapacaklarını kaydederek, “Seneye festivalinizde bir Filistin dokusu göreceksiniz. Sizinle olmak bizim için bir şeref olacak. Bu Ramazan ayı sonuna doğru da Filistin’deki mahkum aileleri için yardım toplayacağız. Özellikle dikiş makineleri tedarik etme yönünde bir kampanya yapacağız. Başbakanlık ofisiyle bu işi koordine ediyoruz. Bu kampanya ile ilgili olarak 4 şehirle iletişime geçecekler. Malatya, Kayseri, Denizli ve Bursa ile bu organizeyi yapacaklar. Bu illerdeki sanayicilerle birlikte sağlanacak makinelerle biri Gazze’de biri de Batı Şeria’da olmak üzere 2 tane fabrika kurulacak. İnşallah bu anlamda da sizin desteklerinizi alacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Büyükelçi Maarouf’u bir kez daha Malatya’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını ve mutlu olduklarını belirterek, “Biz kendisini fahri Malatyalı kabul ediyoruz. Gerçekten Filistin bizim için çok çok önemli. Bu açıdan Filistin’i temsilen de kendisini her zaman saygıyla ve büyük bir muhabbetle karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

Filistin’de yaşanan her hukuksuzluk ve adaletsizliğin Türk milletini derinden üzdüğünü vurgulayan Başkan Çakır, “Bu zulümlerin, haksızlığın bir an önce ortadan kalkması hepimizin ortak temennisi. İnşallah bunlar bir an önce son bulur; Filistin, o özlemiş olduğu özgürlüğüne, bağımsızlığına bir an önce kavuşur” ifadelerini kullandı.
Ziyarette, Büyükelçi Maarouf, Başkan Çakır’a Filistin’in Jaruselam kentindeki Mescidi Aksa ve Kubbetussahra Camii’nin göründüğü bir fotoğraf hediye etti. Başkan Çakır da konuk Büyükelçi’ye tepside kuru kayısı takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 988
Bu Ay : 7072
Toplam : 7072

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom