Tayvan Büyükelçisi'nden Ziyaret

21. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar Arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali açılışı için Malatya’ya gelen Tayvan Büyükelçisi James Chene ve eşi, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Tayvan Büyükelçisi'nden Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette konuşan Büyükelçi Chene, aldıkları davet üzerine 21. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kayısı Festivali’ne katılmak üzere geldiklerini belirterek, “Malatya’ya geldik, çok insan tanıdık. Çok kibar insanlar. Malatya ile Tayvan arasında bir birlikteliği kurmaya çalışıyoruz” dedi.

Büyükelçi’nin eşi Chene de daha önce milletvekilleri aracılığıyla Çorum ve Elazığ’ı da ziyaret ettiklerini kaydederek, o illerle Tayvan arasında bazı ekonomik ilişkiler kurduklarını, aynı şekilde Malatya ile de ekonomik ilişkilerin kurulmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Ziyaretin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Daha önce de Malatya’mızı ziyaret ettiler. Bu ziyaretler mutlaka hem ekonomik ilişkilerin gelişmesi anlamında hem de dostluğun pekişmesi ve kültürel etkileşim anlamında çok çok önemli” diye konuştu.

Konuklarına Malatya ile ilgili bilgiler veren Başkan Çakır, “Malatya son yıllarda hızla gelişen bir il. Malatya ekonomisi için kayısı önemli bir gelir kaynağı. Bununla birlikte OSB’lerdeki yatırımcılar da Malatya’nın ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Büyükşehir süreciyle ilgili bilgiler de veren Başkan Çakır, Malatya’nın 2014’te Büyükşehir statüsünü kazanacağını anımsattı. Başkan Çakır’ın Büyükşehir süreciyle ilgili bilgi vermesi esnasında konuklar, Başkent Ankara’ya atıfta bulunarak, Türkçe olarak “Büyük Ankara, Büyük Malatya. Çok iyi” ifadelerini kullandı.
Başkan Çakır, ziyaret sırasında konuklarına tepside kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 868
Bu Ay : 15044
Toplam : 15044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom