Bisiklet İle Nemrut'a Çıktılar

Malatya’da toplanan bisikletçiler Nemrut Dağı’na pedal cevirdi. 4 ülke 36 ilden toplam 200 bisikletçi Nemrut Dağı turu ile göz doldurdu.

Bisiklet İle Nemrut'a Çıktılar Malatya Kültür-Sanat

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklama yapan Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Ekici, “Her yıl düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirmek istediğimiz nemrut turu bu yılda 27 ile 30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen, Malatya üzerinden Nemrut turu organizasyonu ‘Gün Doğumuna Bisikletle ile Yolculuk’ projesi kapsamında gerçekleştirildi. Proje Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilerek sosyal destek Projesi (SODES) olarak Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) başkanlığınca yürütülmüş olup, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’ de proje ortağı olarak organizasyona destek verdi. Bu anlamda böyle bir projeye imza atan gerçekleştiren SYDV ile SODES, Kalkınma Bakanlığı ve Malatya Valiliğimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Ekinci, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Organizasyona 36 ilden ve 4 ülkeden olmak üzere toplam 200 kişi katıldı. Katılımcılar bisikletleri ile turun ilk günü Battalgazi gezisine katılıp İnönü Üniversitesinde hazırlanan kamp alanında çadır kurarak geceyi geçirdi sabah 06:00’da Nemrut’a hareket edildi. İlk gün 70 kilometre pedal atarak Tepehan’da kamp kuruldu. Ertesi gün öğlen yemeğinin ardından Nemrut zirveye çıkıldı ve sabah 8 saat pedal çevrilerek Malatya ya dönüş yaptık. Tüm illerden gelen bisiklet severlerin böyle zorlu bir parkurda bizlerle pedal çevirmelerinin mutluluğunu paylaşmaları bizleri ayrıca sevindirdi. Biz Malatya bisiklet derneği olarak bu tür etkinlikleri her yıl içerisinde bütün kültürel turizm ve doğal güzellikleri bisikletlerimizle geziyor hem şehrimizi tanıyor tanıtıyor hem de spor yapmış oluyoruz. Amacımız Malatya da bisiklet sporunu bisiklet kültürünü geliştirmek ve ulaşım aracı olarak kullanmak kullanılmasını sağlamaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 108
Bu Ay : 2592
Toplam : 2592

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom