Yaz Spor Okulu Aktiviteleri Devam Ediyor

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, herkesi spor yapmaya beklediklerini ifade ederek, “Ben istiyorum ki herkes spor yapsın. Sporu tabana yayalım. Malatya’nın gençleri de ay yıldızlı formayı giysin” dedi.

Yaz Spor Okulu Aktiviteleri Devam Ediyor Malatya Spor

Yaz spor okullarının çocukların en iyi şekilde spor yapmaları ve sosyalleşmelerine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Fındıklı, “Yaz spor okullarımızı geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz törenle açtık. Yaz aylarında çocuklarımızın boş zamanlarını dolu dolu geçirmelerine yardımcı olacağız.

Bunun yanında çocuklarımızın zararlı akımlardan uzak durmalarını sağlayacağız. Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olmalarının yanı sıra onlara ömür boyu spor disiplinini vermeyi istiyoruz. Kısacası çocuklarımıza yaşamları boyunca spor yapmalarına katkı bulunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca gelecek vaat eden, performans sporcusu olabilecek çocuklarımızı seçeceğiz ve onları kış boyu yapılacak çalışmalara dahil edeceğiz. Böylece Türk sporuna yeni isimler katmış olacağız. Yaz spor okullarına gelen çocuklarımız spor yapmalarının yanı sıra sosyalleşmişte olacak” diye konuştu.

Fındıklı, herkesi spor yapmaya davet ederek, “Birçok hastalıktan kurtulmanın en basit yolu spor yapmaktır. Çevremizde spor yapmaya uygun bir tesis bulduğumuz anda spor yapmaya başlamalıyız. Üst düzey yöneticiler, 24 saatlik dilime sporu da sığdırıyor. 24 saatlik dilime 30 dakika ya da bir saat spor yapma zorunluluğu koyun. O yüzden herkese gelin spor yapalım diyorum” ifadelerini kullandı.

Fındıklı, sporda şiddetin önlenmesi adına herkesin üzerine büyük sorumluluklar düştüğünü kaydederek, şunları söyledi:

“Sporda şiddet az gelişmişliğin örneğidir. Mağlubiyetleri hazmedememenin sonucunda sinir sisteminin taşmasıyla meydana geliyor. ‘Bükemediğin Bileği Öpeceksin’ sözünü söyleyen atların çocukları mağlup olduktan sonra saldırıda bulunuyor.

Çok elim, vahim hadiseler oluyor. Bu kaostan kurtulmamız gerekiyor. Bu bir fanatizm, çılgınlık ve cinnettir. Bu işi körükleyen ve çanak tutanlar olabilir. Devlet, medya, yerel yönetimler ve kamu kurumları olarak herkes ihtilallı davranmalıdır. Mağlubiyeti her şeyin sonu olarak göstermemeliyiz. Her anlamda sporda şiddetin üzerine gitmeliyiz.”

Herkesin rahatça spor yapabilmesi ve tesisleri kullanabilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Fındıklı, “Okul sporları büyük önem taşıyor. Spor okullarda da yaygınlaşması için çalışmalar yapıyoruz. SHÇEK’ler ile işbirliği yapıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda yaz Kuran kurslarına giden çocuklarımızı düşündük. Kuran kurslarına giden çocuklarımızı da spor yapmaya davet ediyoruz. Bu anlamda Kuran kursları hocalarına haber gönderdik ve çocuklarımıza duyuru yapmalarını istedik. Çocuklarımızı 35 branşta açtığımız yaz spor okullarına bekliyoruz.

Çalışan gençlerimiz içinde, mesai saatleri dışında tesislerimizi onlara açık tutuyoruz. Herkesi tesislerimizden ücretsiz faydalanmaya çağırıyoruz. Bunun yanında engelli vatandaşlarımızı da tesislerimizden faydalanmaya davet ediyoruz. Engelli vatandaşlarımız içinde ayrı saatler belirleyerek, hocalarımızı tahsis ettik” şeklinde konuştu.

Fındıklı, milli takıma birçok sporcu kazandırdıklarına da dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Ben istiyorum ki herkes spor yapsın. Sporu tabana yaydıralım ama Malatya’nın gençleri de ay yıldızlı formayı giysin. Göreve geldiğim günden beri antrenörleri buna göre seçtim. 25 antrenör göreve başladı. Bu antrenörlerin beceri, bilgi ve diplomalarına baktım.

Bu anlamda bizzat antrenmanları da izliyorum. Tesis, antrenör ve sporsu üçlü sacayağını oluşturuyor. Siz idare olarak bu üçünü sağlam tesis ederseniz, sporu yetişir. Ben de bunu yaptım. Dolayısıyla son 2 yılda milli takımlara gönderdiğimiz sporcu sayısı 120’yi geçti. Bu yaz tüm basınımıza ve Malatyalılara milli takıma giden aslanlarımızı tanıtacağız. Bunu Sayın Valimizde çok önemsiyor. Bunun için bir etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 245
Bu Ay : 245
Toplam : 245

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom