Taşeron İşciler de Bekliyor

Malatya KAŞİYAD Genel Başkanı Yavuz Atalan, kamuda çalışan sözleşmelilerin kadroya alınma sözünün verildiğini ancak taşeron işçileri için de müjde beklediklerini söyledi.

Taşeron İşciler de Bekliyor Malatya Haber

Malatya Kamu Şirket Çalışanları Yardımlaşma Derneği (KAŞİYAD) Genel Başkanı Yavuz Atalan, kamuda çalışan sözleşmelilerin kadroya alınma sözünün verildiğini ancak taşeron işçileri için de müjde beklediklerini söyledi.
Konuyla ilgili yazılı açıklama yayımlayan KAŞİYAD Genel Başkanı Yavuz Atalan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta AK Parti Grup Toplantısı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanun'unun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, kadro vereceklerini söyledi ve “Yapacağımız bir düzenlemeyle bir kısım sözleşmeli personele devlet memurları kadrosuna geçmesine imkan tanıyoruz. 25 Haziran 2013 tarihi itibariyle geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanun'unun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi bu yasama döneminde yapmış olacağız” dedi. Sayın Bakanım; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine başladığınız ilk günden bu zamana kadarki süreyi bir hesaplayın. Kendinizi hesaba çekin. Ben taşeron işçiler için yıllardır bakanlığını yaptığım kurum olarak hangi sorunlarını çözdüm. Hangi iş kazaları sonucu hayatını kaybedenlerin derdine derman oldum. Sayıları milyonları aşan insanların iş garantisi ve güvenilir gelecek isteğinin hangisini yapabildim.

Sayın Başbakanıma, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na, bizler birçok kez sorunlarımızı dile getirdik, birçok kez milletvekilleri, diğer bakanlar ile birlikte parti teşkilatlarınız başta olmak üzere sorunlarımızı dile getirdik. Kamuoyunda, yazılı ve görsel basında dile getirdik.

Giresun’da, Sivas’ta taşeron işçiler olarak mitingler yaptık hala bizlerin farkında değil misiniz? Bizler haklı olduğumuza inandığımız bu talep karşısında neden hala sorunlarımızın çözümü için bir adım atılmıyor? Sizlere soruyorum. Sözleşmeli kadrosunda çalışanlara 657 devlet memurluğu yolu açılırken sorunları bizden daha mı fazla, iş güvenceleri mi yoktu, izin haklarını mı kullanamıyorlardı, maaşlarını mı alamadılar, bizden daha mı az maaş alıyorlardı?

Sayın Başbakanım, Allah rızası için bir kez de ağzınızdan taşeron işçilerin sorunlarını dile getiren bir kaç cümle duysak ne olur. Çok şey mi istiyoruz. İnsanca yaşamak, iş garantisi ve güvenilir gelecek istiyoruz. Bunu bize çok görmeyin. Taşeron işçiler artık sizlerden bir adım bekliyor ve bu adımın seçim malzemesi haline dönüşmemesini temenni ediyor. Saygılar sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 807
Bu Ay : 7604
Toplam : 7604

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom