Ağbaba'dan Başak-Der 'e Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Basak Köyü Sosyo-Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni (BASAK-DER) ziyaret etti.

Ağbaba'dan Başak-Der 'e Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette konuşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, demokrasinin en önemli unsurları arasında derneklerin yer aldığını belirterek, “Geçtiğimiz süreçte örgütlülüğün ne kadar önemli olduğunu gördük. Türkiye’de uzun yıllardan beri çeşitli olaylar yaşanıyor. Ancak bütün çıplaklığıyla gözükmüyordu. Son bir aydır yaşadığımız olaylar Türkiye’deki demokrasinin ölçüsünü, mevcut iktidarın demokrasiye bakışını göstermesi açısından çok önemliydi. Dünyanın en barışçıl eylemlerinin yapıldığı, Gezi Parkı ile başlayıp, Türkiye geneline yayılan ve gaz yedikçe, plastik mermi yedikçe, TOMA ile müdahale edildikçe büyüyen bir eylemle Türkiye karşı karşıya kaldı” dedi.

Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Ağbaba, “Türkiye’de demokrasiden söz edilemez. Hem olaylar hem de yaşananlar bunu gösterdi. Türkiye, tek kişilik bir yönetimle karşı karşıya. Biz ne yapacağız? Demokrasiye inanan, sağcı solcu, herkesin Türkiye’nin geleceği için birleşmesi gerekiyor. Gezi Parkı eylemi bize bir şey gösterdi. Dünyanın en barışçıl eylemine biber gazıyla, TOMA’larla, bir günde 130 bin gaz bombası atarak, 11 tane insanın gözünü kör edildi. Olaylarda 10 bine yakın insan yaralandı” iddiasında bulundu.

Ağbaba, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan’ın Malatya Fuar programından çıkarılmasını da sert bir dille eleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom