İnönü Tıp 77 Mezun Daha verdi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 20. Dönem 77 mezunu için diploma ve yemin töreni düzenledi.

İnönü Tıp 77 Mezun Daha verdi Malatya Haber

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir ve Prof. Dr. Yusuf Türköz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özden, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Aslan ile öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören dönem birincisi Dr. Şeyda Güray’ın konuşması ile başladı. Dr. Güray, “Fakültemizde eğitim reformunun söz konusu olduğu şu günlerde yeniden yapılandırılması gereken şeylerden birinin hastane ile hemen hemen hiç entegre edilmemiş olan teorik ağırlıklı temel tıp eğitimi olduğunu düşünüyorum. Temel tıp eğitimi alan hekim adaylarının zaman zaman klinikte entegrasyonu sağlamasının motivasyonlarını arttıracağına inanıyorum. İki yıllık stajyerlik eğitimim boyunca sözlüden aldığımız notların ve hatta geçme kalma kararlarının bile bilginin ötesinde başka faktörlerden etkilenebildiğini üzülerek söylemek istiyorum. İnternlük programını yaparken hastane çıkarları ve yeni servis açma heyecanlarından uzak bizim hastane için var olmadığımızı, hastanenin bizlerin eğitimi ve hastaların sıhhati için var olduğunu göz önünü de bulundurmanızı temenni ediyorum” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen ise dönem birincisinin yaptığı konuşmasının Tıp Fakültesi’ndeki eğitim reformu çalışmaları nedeniyle tam da zamanında bazı şeyleri söylediğini ifade ederek, “Eğitim reformu yapılan bir aşamada hakikaten biz Türkiye standartlarına göre iyi bir eğitim veriyoruz. Ancak Türkiye standartları bize yetmez. Biz uluslar arası standartlarda eğitimi vermek için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bunu da bundan sonraki öğrencilerimizi yaşayarak görecektir. Genç arkadaşlarımız zorlu bir maraton geçirdiler. Ama ne yazık ki daha zorlu bir maratonun başındalar. Biz ise sürekli olarak maratona gençler yetiştirmek için devam edeceğiz” diye konuştu.
Tören de dönem birincisi Şeyda Güray, fakültenin yaş kütüğüne dönem plaketini çaktıktan sonra diploması ve hediyeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz tarafından verildi. Dönem ikincisi Feyza Fırat’a ödülünü ise rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir verdi. Dönem üçüncüsü Ahmet Kocaer’e de ödülü Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen tarafından verildi.

Törende mezun olan toplam 77 doktora diplomaları Tıp Fakültesi öğretim üyelerince tek tek verildi.
Tören, yemin töreni ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 620
Bu Ay : 4064
Toplam : 4064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom