Yaz Okuluna ilgi Arttı

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi organizasyonunda çocukların sosyal, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak için yaz okulu başlatıldı.

Yaz Okuluna ilgi Arttı Malatya Haber

Yaz okulu kapsamında Malatya’nın farklı semtlerinde yaşayan 10-15 yaş aralığında 25 çocuğun katıldığı ve Kent Konseyi dersliklerinde verilen eğitimlerde çocuklar, bilgisayar, satranç, el becerileri, resim, müzik, zeka gelişimlerine katkıda bulunacak oyunlar, sportif faaliyetler, Malatya’nın tarihi ve kültürel mekanlarını tanıtan geziler, çocuklara yönelik konferanslar, piknikler yanında onlara vefa, iyilik, adalet, dostluk gibi değerlerimizi anlatan kıssalar ve bunlarla ilgili uygulamalar da yapılıyor.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, üç aylık tatil sürecini çocukların verimli bir şekilde değerlendirmeleri için Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu üyelerinin, Kent Konseyi çocuk meclisi üyelerine yönelik yaz okulu çalışması başlattıklarını söyledi.

Çocukların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler içerisinde eğitimler aldığını ifade eden Yıldırım, program kapsamında çocukların hem dinlendiklerini hem de zamanlarını anlamlı geçirdiklerini dile getirdi.

Yaz okulu programı kapsamında çocuklar, Malatya Müzesinde Malatya’nın geçmişten günümüze doğru tarihi seyrini, müzik çalışmaları ile Malatya’ya has türküleri ve onların yazılış hikayelerini, Malatya’da iz bırakan önemli şahsiyetlerin hayatlarını öğrenip bunlarla ilgili bilgi yarışmaları yaparken, aynı zamanda her hafta yapılan spor çalışmaları ve piknikler ile de gönüllerince eğlenme fırsatı yakalıyor.

Program dahilinde çocukların eğitim materyalleri, ulaşım ve yemek giderleri Kent Konseyi tarafından karşılandığı bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 635
Bu Ay : 4079
Toplam : 4079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom