Ahmet Çakır'dan İlçe Belde Açıklaması

Sivil Toplum Kuruluşları ile periyodik olarak toplantılar düzenleyerek görüş alış-verişinde bulunan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son olarak Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Ahmet Çakır'dan İlçe Belde Açıklaması Malatya Haber

Gerçekleştirilen ziyarete Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Alican Bozkurt, Ahmet Ceyhan, Hasan Atay, Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı ile muhtarlar katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yağlıcı, “Sayın Başkanımızın yoğun çalışmalarını muhtarlar olarak biliyoruz. Malatya’nın her tarafında bir çalışmanın olduğunu, inşaatların devam ettiğini görüyoruz. Malatya’ya yapmış olduğu bu çalışmalardan dolayı şahsım ve derneğim adına teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalışmaların sonunda mahallelerimizin daha da güzelleşeceğine inanıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise 2014 seçimlerinden sonra büyük şehir olacak Malatya’nın ilçelerin, beldelerin ve köylerin sorumluluğunun Malatya Belediyesi’nde olacağını ifade ederek, “Biz; ilçelerimizi, beldelerimizi ziyaret ediyoruz. Gidebildiğimiz kadar köylere gideceğiz. Belediyemizin sorunlara, sahaya hakim olması gerekiyor, bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar merkez mahallelerimizi konuşuyorduk ama bundan sonra artık köylerimizin, beldelerimizin sorunları nelerdir ne gibi hizmetlerin gitmesi gerekiyor diye çalışmalar yapmaktayız” diye konuştu.

Başkan Çakır, sözlerine şöyle devam etti:

“Malatya hepimizin ortak evi, ortak sevdası. Malatya bir bütün olarak geliştiğinde, herkes hizmetlerden eşit istifade eder. Malatya’yı, Malatya kimliğini öne çıkarabilecek veya şehirde değişimi sağlayabilecek projelere öncelik verdik. Şehirdeki dönüşüm projesini hepiniz görüyorsunuz, şehirdeki bütün caddelerimizi ve ana merkezleri yeniliyoruz. Akpınarı, Yeni Cami ve Söğütlü Cami çevresini yeniledik.

Şire Pazarı’ndaki çalışmamız devam ediyor. Bakırcılar Çarşısı’ndaki çalışmalarımız devam ediyor. Bakırcılar Çarşısı’nın yıllardır sıkıntılı olan ve her geçen gün geriye doğru giden bir yapısı vardı, orayı yeniliyoruz. Çevreyolu’ndaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmekte.

Çevreyolu ile Şire Pazarı’nı bütünleştirdik, şu anda bu çalışmalarımız devam ediyor. Üzerini kapattığımız yerlerde güzel etkinlik alanları, peyzaj düzenlemeleri yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde bu sene içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Çevreyolu geçişi hızla devam ediyor Batı çıkışı çok önemli Malatya için prestij bir yol buradaki çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde devam ediyor.”

Malatya’da sosyal ve kültürel anlamda yapılmış alanların yetersiz olduğunu da belirten Başkan Çakır, “Malatya’da sosyal ve kültürel hizmetlerin verildiği alanların eksikliğini gidermek için birçok proje gerçekleştirdik. Nikah Sarayı, Yaşam ve Spor Merkezi, Sanat Galerisi, Sanat Sokağı inşaatları büyük bir hızla devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 949
Bu Ay : 2517
Toplam : 2517

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom