Yeşilyurt Belediye Başkanından Açıklama

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenliği ile ilgili konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, “Final şenliği dolu dolu geçti” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanından Açıklama Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Kavuk, 22 ile 23 Haziran günleri düzenlenen 19’uncu Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenliği ile Malatya ve yurt dışındaki Yeşilyurtluların bu vesileyle ilçelerine geldiklerini kaydederek, sıla ile gurbeti buluşturduklarını belirtti.

Şenlikler kapsamında kiraz yarışması, İrfan Aydın Futbol Turnuvası, ‘Anılarda Yeşilyurt’ konulu fotoğraf sergisi, Bülent Serttaş, Özlem Büyük, Sena Altuntop ve Abdullah Eymen isimli sanatçıların katıldığı konser, sünnet, nikah töreni, Merhum Şevket Şahintürk anısına oğlu İlhan Şahintürk tarafından mevlit okutması, Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri düzenlendiğini anımsatan Kavuk, şenliğin ikinci günü akşamının da Beraat Kandili’ne denk gelmesi nedeniyle mevlit, tasavvuf musikisi ile semazen gösterisi gerçekleştirildiğini söyledi.

2 gün süren şenlikler nedeniyle Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu başta olmak üzere birçok bürokratın da davetli olarak geldiğini söyleyen Kavuk, “Kısacası dolu dolu bir şenlik yapıldı. Malatya’nın büyük şehir olması ve Yeşilyurt’un da metropol merkez ilçe belediyesi olacak olması nedeniyle benim de bir nevi final şenliğim oldu” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 462
Bu Ay : 4019
Toplam : 4019

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom