Bakan Ergün engellilerle...

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Malatya'da engellilere yaptığı konuşmada, "Engelli olmayı problem etmeyin. Çünkü, bütün bunları aşabilmenin yolları var..."

Bakan Ergün engellilerle... Malatya Haber

Nihat Ergün, Malatya'da engellilerle bir araya geldi. Türkiye Beyazay Derneği Malatya Şubesi'nin organizesi ve Malatya Belediyesi'nin ev sahipliğiyle Dede Korkut Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğine, Vali Ulvi Saran, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı ve AK Parti Milletvekili Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Malatya Şubesi Başkanı, İnönü Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Müdiresi Doç.Dr. Aysun Bay Karabulut, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile engelliler katıldı.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, çıkacak engelleri hep birlikte dayanışma içerisinde aşacaklarını belirterek şöyle konuştu: "Toplumların birlik ve beraberlikle aşamayacakları engel yok. Engelli olmayı problem etmeyin. Çünkü, bütün bunları aşabilmenin yolları var. En önemli yolu da beraber, dayanışma içinde olmak ve destek vermektir. Özellikle bu konuda parlamentoda büyük çaba veren Lokman Ayva kardeşimizi kutluyorum."
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı ve AK Parti Milletvekili Lokman Ayva da, hükümetin iktidara geldiğinden beri engellilerle ilgili devrim niteliğinde çalışmalar yaptığını söyledi. Hükümet 100 yapması gerekiyorsa 150 yaptığını belirten Ayva, şunları söyledi: "Ancak engellilerin sorunları o kadar çok ki, Türkiye'de yapılması gerekenlerin ancak yüzde 15'i yapılmış oldu. Daha çok işimiz var." Kurum ve kuruluşların, kanun gereği engelli çalıştırma rakamlarına uymadıklarına dikkat çeken Lokman Ayva, "Bu
konuda esneklik var. Müeyyideler ve cezalar uygulanmak zorundadır" ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İnönü Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdiresi Doç.Dr. Aysun Bay Karabulut da bir konuşma yaparak engellilerle ilgili yaptıkları çalışmaları anlattılar.
Program sonunda bir engelli çocuk, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'e bir buket çiçek hediye etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 24
Bu Ay : 5218
Toplam : 5218

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom