Şenliğe Davullu Zurnalı Davet

Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenliği için davullu zurnalı ve kiraz ikramlı davet yapıldı.

Şenliğe Davullu Zurnalı Davet Malatya İlçe

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Yeşilyurtlular Derneği Başkanı Mehmet Zeki Akıncı, İlçe Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ve belediye meclis üyeleri, İnönü Caddesi otobüs durakları ile PTT arasında vatandaşlara kiraz ikram edip, şenliklere davet etti.

Davullu zurnalı davet programında açıklama yapan Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, hafta sonu düzenlenecek şenliğe Malatyalıları davet ettiklerini ifade edip, iki gün boyunca, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenleneceğini bildirdi.
Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, 22 ile 23 Haziran günlerinde düzenlenecek olan 19’ncu, Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenliği’nin önemini dile getirip, il ve yurt dışındaki Yeşilyurtluların bu vesileyle ilçelerine geldiklerini söyledi.
Cumartesi saat 10:30’da ilçe çim güreş sahasında şenlik açılış töreni düzenlenip konuşmalar yapılacak. Saat 15:00’da ise aynı yerde Kiraz Yarışması düzenlenecek. Saat 16:00’da İrfan Aydın Futbol Turnuvası ödül töreni, saat 16:30’da ise ‘Anılarda Yeşilyurt’ konulu fotoğraf sergisi açılacak. Saat 20:00’da ise konser programı başlayacak.
Bülent Serttaş, Özlem Büyük, Sena Altuntop ve Abdullah Eymen isimli sanatçıların katılacağı konser ile ilk günkü program sona erecek.

Şenlik, 23 Haziran Pazar günü saat 11:00’da sünnet, saat 12:00’da resmi nikah töreni, saat 13:00’da ise Merhum Şevket Şahintürk anısına oğlu İlhan Şahintürk mevlit okutturacak. Saat 15:00’da ise Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri başlayacak. Saat 20:00’da ise Beraat Kandili nedeniyle mevlit, tasavvuf musikisi ile semazen gösterisi gerçekleştirilecek.

İki gün sürecek şenliklerde 88 çocuk toplu sünnet ettirilip, 8 çiftin de resmi nikahı kıyılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 347
Bu Ay : 7493
Toplam : 7493

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom