Öğrenciler Karadeniz Bölgesini Gezdi

Malatya’dan Doğu Karadeniz gezisine katılan öğrenciler evlerine mutlu döndü.

Öğrenciler Karadeniz Bölgesini Gezdi Malatya Haber

Yazıhan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında hazırlanan ve Malatya Valiliği ile Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ‘Gezsem Anadoluyu Projesi’ çerçevesinde Yazıhanlı öğrenciler Doğu Karadeniz’i gezdi.

Toplam 46 kişinin katıldığı gezide öğrenciler; Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize’nin doğasına hayran kaldı. 4 gün boyunca Samsun’da sahili, Atatürk Heykeli’ni ve Bandırma Vapuru’nu, Ordu’da Boztepe’yi; Trabzon’da Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı ve Uzungöl’ü, Rize’de Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası ve Rize Şehir Merkezini, Artvin’de ise Sarp Sınır Kapısı’nı ziyaret edip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Gezide öğrenciler birçok ilki birlikte yaşadı. geziye katılan bazı öğrenciler ilk defa deniz gördü, ilk defa teleferiğe bindi ve ilk defa ailelerinden ayrıldı.

Trabzon Uzungöl’de bisiklet turu yapıp doğanın tadını çıkaran öğrenciler Rize’de çay, kivi ve fındık bahçesini ziyaret etti. Öğrencilere bu ürünlerin hangi koşullarda ve nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi verildi. Çocuklar çay, kivi ve fındık ağaçlarının yapraklarını, ağaç ve bitki yapısını merakla inceledi.

Geziye katılan Hamidiye Ortaokulu öğrencisi Rabia Aslan, böyle bir geziye katılabilmenin büyük bir şans olduğunu, gezdikleri yerlerin doğasına hayran kaldığını, ilk defa bir ormanda doğa yürüyüşüne katıldığını belirtti.
Yazıhan Ortaokulu öğrencisi Güven Doğan ise Karadeniz’i çok sevdiğini, denizi ilk defa gördüğünü, teleferiğe ilk defa bindiğini, kendilerine bu imkanı sağlayan SODES ve Malatya Valiliği’ne teşekkürlerini iletti.

Yazıhan Lisesi Edebiyat Öğretmeni Cansu Leman Uysal, Doğu Karadeniz’in doğasının çok büyüleyici olduğunu, özellikle Uzungöl’ü unutamayacağını ifade etti. Uysal, geziye 12 öğrencisiyle katıldığını, öğrencilerin çok mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 259
Bu Ay : 3703
Toplam : 3703

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom