Tarım Destekleme Ödemesi Toplantısı

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme (TYDD), ödemesi yapılması hakkında tebliğin uygulamaları konusunda toplantı düzenlendi.

Tarım Destekleme Ödemesi Toplantısı Malatya Haber

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu’nda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ahmet Turan Karaca başkanlığında düzenlenen toplantıya Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Yücel Yangözgül, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmetlerini yürüten şirket yetkilileri ve danışmanları, birlik danışmanları, serbest danışmanlar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Ahmet Turan Karaca, “İl olarak bu projede ülkemizde ön sıralardayız. Bu başarıda sizlerin payı çok büyük. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Ancak projenin yürütülmesi sırasında bazı aksaklıkların olduğunu tespit ediyoruz. Bunları gidermemiz lazım. Sizlerden ricam özellikle hizmet götürebileceğiniz kadar üreticiyle sözleşme yapın. İşletme ziyaret sıklığını artırın, çiftçinin yanına sadece gitmiş olmak için gitmeyin, mutlaka bilgi paylaşımında bulunun. Düzenlemeniz gereken defter ve evrakları zamanında düzenleyin. Çalışmalarınızda İl Müdürlüğü olarak sizlere tüm desteği veriyoruz ve vereceğiz. Özellikle üreticilerle toplantı, eğitim gibi bir düzenleme ihtiyacı duyduğunuzda bizler sizlere gereken hem teknik ekip ve hem de malzeme desteği hususunda yardımcı olmaya hazırız. Yeter ki üreticilerimize yararlı olacak faaliyetlerimiz olsun. Bu toplantıyla, yayımlanan yeni tebliğ hükümleri doğrultusunda çalışmalarımızı düzenleyeceğiz. Tebliğ hükümlerine hassasiyetle uyarak yapacağınız çalışmalar ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

Toplantıda TYDD İl Proje Koordinatörlerinden Selçuk Birol tarafından yeni tebliğ hükümleri sunum eşliğinde madde madde okunarak katılımcılarla görüşüldü. Gerek büro işlemlerinde ve gerekse de arazi şartlarında uygulama esasları belirlendi. Aksaklıkların giderilmesi hususunda görüş alışverişinde bulunularak fikir birliği sağlandı.
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliğ’e 14 Haziran 2013 tarihli Resmi Gazete’den ulaşılabileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 462
Bu Ay : 1197
Toplam : 1197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom