Bebek Ölümlerine Yönelik Eğitim

Yeni doğan bebek ölümlerinin azaltılması için Malatya’da bir dizi eğitim toplantıları yapılıyor.

Bebek Ölümlerine Yönelik Eğitim Malatya Eğitim

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığı’nca ülkemizde yeni doğan bebeklerin ölümlerinin azaltılması, yeni doğana bebeklere optimal yaklaşım ve etkin resüsitasyon sağlanması amacıyla yürütülen Neonatal Resüsitasyon Programı (NRP) kapsamında 2013 yılının 3. olan NRP uygulayıcı eğitimi yapıldı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampusu Diyabet Eğitim Salonu’nda 25-27 Mart’a Turgut Özal Tıp Merkezi Hastanesi’nde görevli öğretim üyesi, araştırma görevlisi ve hemşirelere, 6-8 Haziran tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Ebelik Bölümü mezun durumundaki son sınıf öğrencilerine ve son olarak 12-14 Haziran tarihleri arasında merkez ve ilçe devlet hastanelerinde görevli personellere NRP eğitimi yapılmıştır.

Düzenlenen bu eğitim programıyla doğum olayında rolü olan ve bebeğe eli değen tüm sağlık personelinin standart bir eğitim alması, her sağlık kuruluşunda en az 2 personelin bu kurslara katılarak sertifika almış, uzman hekim, pratisyen hekim, ebe, hemşire ve anestezi teknisyenin de yer aldığı bir ekibin oluşturulmasıdır. Eğitim faaliyetlerimiz 2013 sonbaharından itibaren tekrarlanacaktır” ifadeleri yer aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom