Provokatörlere Fırsat Verilmemelidir

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, “Toplumun bütün kesimlerini sokağa çekmek isteyecek provokatörlere fırsat verilmemelidir ”dedi.

Provokatörlere Fırsat Verilmemelidir Malatya Haber

Sendika binasında basın açıklaması düzenleyen Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Bingöl, İstanbul Gezi Parkı olaylarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Bingöl, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul Gezi Parkı’nda ağaç bahanesiyle başlayan eylemlerin demokrasiye, milli birlik ve beraberliği tehdit eder noktaya ulaşmasıyla eylemlerin amacından çıktığını, kalabalıkların içindeki masum eylemci vatandaşlarımızın sağduyu ile hareket ederek sokaktan çekilmelerini istemiştik. Neticede kamu ve özel araçları yakarak, kaldırımları sökerek, vatandaşların tamamının ortak kullanım alanlarını işgal ederek hak aranamayacağını da milletimizle paylaştık. Milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik, demokrasinin ve milli iradenin güçlenmesine yönelik hiçbir eylemde göremediğimiz örgütlerle işbirliği yaparak iş bırakan sendikalara karşın, bütün üyelerimiz milletinin hizmetinde olacaktır. Sağlık Sen olarak bütün üyelerimizle görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha belirtirken, vatandaşlarımıza da sağ duyu ve sükunet çağrımızı tekrarlıyoruz. Toplumun bütün kesimlerini sokağa çekmek isteyecek provokatörlere fırsat verilmemelidir.”

“Gezi Parkı eylemleri amacını aşarak illegal örgütlerin gövde gösterisine ve demokratik yollarla işbaşına gelen hükümeti antidemokratik yollarla devirme eylemine dönüşmüştür” diyen Bingöl, açıklamasını özetle şöyle tamamladı:
“Bugün de KESK, DİSK, TMMOB, TTB ve TDB'nin içersinde yer aldığı beş örgüt bu eylemleriyle uluslararası darbecilerin değirmenine su taşıdıklarının farkına varmalıdırlar. Grev çağrısı yapanlara, geçmişten ders almalarını, darbe ve kargaşa ortamlarından en fazla emekçi kesimin zarar gördüğünü hatırlatıyor emperyalist güçlerin ve içerideki kirli odakların değil, milletin ve kamu çalışanlarının yanında yer almaları çağrısında bulunuyoruz. Sağlık Sen olarak ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadele kararlılığımız sürecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 139
Bu Ay : 4505
Toplam : 4505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom