Tarım İl Teknik Komitesi Toplandı

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi toplanarak faaliyet ve gündem maddelerini görüştü.

Tarım İl Teknik Komitesi Toplandı Malatya Haber

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi başkanlığında, şube müdürleri, üretici birlikleri, dernek, kooperatif temsilcisi, enstitü temsilcisi ve oda başkanları ile birlikte Tarım İl Müdürlüğü Salonu’nda gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şevket Başyiğit, toplantının gündem maddelerini okudu.

Toplantıda konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Bakanlığımızın çok önem verdiği bu projeyi biz de ilimizde başarıyla yürütüyoruz. Ülkemiz genelinde yaklaşık 54 ilde yürütülen bu projede ilimiz en başarılı iller arasındadır. 2012 yılında ilimiz genelinde bin 148 çiftçi danışmanlık hizmetinden yararlanmıştır. 2013 yılı itibariyle ilimizde 6 adet şirket, 3 serbest danışman ve 4 adet üretici örgütüyle danışmanlık hizmetleri yürütülmektedir. Nicelik olarak ilimiz iyi bir yerde olmakla beraber nitelik olarak bazı eksikliklerin olduğunu tespit ediyoruz. Bunları gidermek ve daha kaliteli hizmet sunabilmek için gayret gösteriyoruz. Komite olarak sorumluluk bizdedir. Dayanışma ile yürütülmesi halinde bu projedeki başarı grafiğimizin yükseleceğine inanıyorum. Bakanlığımızca 2013-2014 dönemi için işletme başına 600 lira destekleme ödemesi yapılacağı açıklanmıştır” dedi.

Toplantıda, Proje Koordinatörü Selçuk Birol tarafından katılımcılara projeyle ilgili Malatya’daki mevcut durum, yapılan çalışmalar ile 14 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren yeni tebliğ hakkındaki bilgileri sunum halinde aktarıldı.
Daha sonra, komite üyelerine sırayla söz verilerek, projeyle ilgili görüş ve önerilerinin dile getirilmesi sağlandı. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom