Bağbozumu şenlikleri yapılmayacak!

Malatya'nın Arapgir ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bağbozumu Şenlikleri bu yıl yapılmıyor.

Bağbozumu şenlikleri yapılmayacak! Malatya Kültür-Sanat

Malatya Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Eylül ayının bu yıl Ramazan ayına denk gelmesi ve Ramazan Bayramı'ndan sonra da havaların soğuması ve akşamki şenliklerin soğuk ortamda ilgi görmemesi, ayrıca ekonomik kriz nedeniyle bu yıl şenlikleri yapmamayı düşündüklerini söyledi. Ramazan Bayramı'nda sonra sadece üzüm yarışmasının yapılmasının planlandığı, bununu de henüz kesinlik kazanmadığı bildirildi.
Bu arada, İstanbul'un Ataşehir ve Küçükçekmece ilçeleri ile Arapgir ilçesinin kardeş ilçe olma konusunda girişimlerde bulunduğunu söyleyen Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, "Ataşehir Belediye Başkanı sayın Battal İlgezdi, Arapgirli hemşehrimizdir. Küçükçekmece Belediye Başkanı sayın Aziz Yeniay da Malatya merkez Konak Kasabası. Her iki hemşehrimiz belediye başkanı ile Arapgir'in Ataşehir ve Küçükçekmece'nin kardeş ilçe olmaları konusunda istişarelerde bulunduk. Muhtemelen iki ilçe ile kardeş ilçe
olacağız" dedi.
Kardeş ilçe olma durumunda ilçeler arasında sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan işbirliğinin gelişeceğini, bu nedenle kardeş ilçe konularına önem verdiklerine dikkat çeken Arapgir Belediye Başkanı Cömertoğlu, bu konuda önümüzdeki günlerde gelişme olunca kamuoyuna açıklayacaklarını kaydetti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 620
Bu Ay : 4064
Toplam : 4064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom