Kiraz Şenliği Hazırlıkları Sürüyor

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi’nde geleneksel olarak her yıl düzenlenen, Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği bu yıl 22-23 Haziran günlerinde düzenlenecek olması nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

Kiraz Şenliği Hazırlıkları Sürüyor Malatya İlçe

İlçedeki Ahmet Atılgan Parkı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan Kaymakam Nesim Babahanoğlu, Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği’nin yapılacağı ilk gün akşamı Bülent Serttaş, Özlem Büyük, Sena Altuntop ve Abdullah Eymen isimli sanatçıların katılacağı bir konser verileceğini, ikinci günün ise Beraat Kandili’ne denk gelmesi nedeniyle akşam mevlit, tasavvuf musikisi ile semazen gösterisi gerçekleştirileceği bilgisi verdi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, dalbastı kiraz yarışmasının yanı sıra değişik etkinliklerin de düzenleneceğini, ayrıca karakucak güreşlerinin de yapılacağını belirtti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, bu yıl kiraz rekoltesinin 800 bin ton dolayında tahmin ettiklerini ifade edip, “Bu yıl kirazın kalibresi,yani büyüklüğü iyi” diyerek, kiraz nedeniyle yılda 4 milyon lira ekonomik girdi sağlandığını kaydetti.

Kavuk, 21 Haziran günü öğleden sonra Turgut Temelli Pasajı civarında da halka kiraz ikram edip, şenliklere davet edeceklerini bildirdi.

Malatya’nın büyük şehir olması nedeniyle 30 Mart 2014’de yapılacak yerel seçimlerden sonra Yeşilyurt’un merkez ilçe belediyesi olacağını hatırlatan Başkan Kavuk, “Bizden sonra geleceklerin de aynı geleneği sürdürüp, Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği’ni daha kapsamlı kutlayacaklarını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 107
Bu Ay : 7744
Toplam : 7744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom