Mutlu Gelecek İçin El Ele

“Mutlu Bir Gelecek İçin El Ele” eğitim semineri programında başarılı olan katılımcılara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Mutlu Gelecek İçin El Ele Malatya Haber

Aile Danışma ve Destek Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika törenine Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu da katıldı.

Merkezin çalışmaları hakkında bilgiler veren Aile Danışma ve Destek Merkezi Koordinatörü Recep Bulut, şimdiye kadar 14 aile eğitim grubu oluşturduklarını ifade ederek, “Bugüne kadar ailelere yönelik 117 eğitim semineri düzenledik. 650 aile görüşmesi, bin 700 kişi ile de bireysel görüşme yaparak halkımızı aile eğitimi konusunda bilgilendirmeye çalıştık” dedi.

Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu ise merkezin çok kısa bir sürede bin 700 vatandaşa kılavuzluk yaptığını belirterek, merkezin 83 aileyi boşanmanın eşiğinden döndürdüğünü söyledi.

Mahkemeye intikal etmiş 2 ailenin merkezden aldıkları destekle bu kararlarından vazgeçtiğini de dile getiren Başkan Vekili Mumcu, “Eğitim programımıza kadınlarımız yoğun ilgi gösterdi. Yuvayı dişi kuş yapar. Kadınlarımızın aileyi ayakta tutmasında, birlikteliğin devamında rolleri çok önemli. Kadınlarımız dik durdukça ailelerin meyveleri olan çocuklarımız da huzur içerisinde yarınlara çok daha iyi hazırlanabiliyorlar. Aile içindeki sıkıntıları halı altına süpürmek yerine buraya gelerek yardım ve destek alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Mumcu, ‘Mutlu Bir Gelecek İçin El Ele’ eğitim semineri programında başarılı olan katılımcılara gül hediye edip, sertifikalarını verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 261
Bu Ay : 261
Toplam : 261

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom