Aileler Piknikte Buluştu

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü nedeniyle Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Danışma Merkezi organizasyonunda düzenlenen pikniğe evde bakım ücreti alan aileler ile birlikte 500 aile katıldı.

Aileler Piknikte Buluştu Malatya Haber

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Danışma Merkezi tarafından düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş,İş-Kur Müdürü Vahap Toman, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlü Ramazan Batur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı daire amirleri, birim görevlileri ve aileleri katıldı.

Şeker Fabrikası Havuz Başı’nda ‘Aileler Buluşuyor’ adı altında düzenlenen etkinliğe katılan aileler, sunulan müzik programı eşliğinde halay çekip şarkı söyledi. Yapılan çuval yarışması, yumurta taşıma yarışması, palyaço gösterileri, kukla gösterileri ve ilizyon gösterisi çocukların beğenisi kazandı. Yemek sunumu, dondurma ve çerez dağıtımının da yapıldığı programda aileler gönüllerince eğlendi.

Program açılışında basın mensuplarına bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, amaçlarının, evde bakım hizmeti veren aileleri bir araya toplamak, onları birbirleriyle kaynaştırmak, evde hastaları olup çıkamayan ailelere bir gün de olsa değişik bir ortam sunmak olduğunu söyledi.

Taş, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün kuruluşlarımızdan hizmet alan, özellikle evde bakım hizmeti alan, yine belediyemizin semt konaklarındaki merkezlerden hizmet alan çocuklarımızın aileleri, koruyucu ailelerimizle bu etkinlikle bir arada olmaktan mutluyuz. Bizler biliyoruz ki güçlü aile, güçlü toplum, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi ifade ediyor. Bu kapsamda modern çağda zayıflayan aile kurumunun tekrar güçlendirilmesi gerekiyor. Ailelerimizi bu etkinlikte bir araya getirdik. Pikniğe 500 aile davetlimiz oldu.”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, bakım ücreti alan aile sayısının 4 bin 300 olduğunu, korunmaya muhtaç 260 çocuğa da sosyal ve ekonomik destek verildiğini ve 19 çocuğun da koruyucu aile yanında olduğunu bildirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 509
Bu Ay : 4307
Toplam : 4307

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom