MÜSİAD'dan AK Partiye Ziyaret

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Gezi Parkı eylemcilerini ve destekçilerinin halen eski Türkiye’de yaşadıklarını söyledi.

MÜSİAD'dan AK Partiye Ziyaret Malatya Haber

MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’yi ziyaret etti.

Ziyarette MÜSİAD Şube Başkanı Balin, hava araçlarının geçişlerini engellenmemesi için düzenlenen Mania Planı (Yüksekliği ilişkin imar planı) ile ilgili dosyalarını AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi’ye sundu.

Balin, Gezi Parkı olayları ile ilgili olarak yaptığı değerlendirme, “Gezi Parkı olayları farklılaştırılarak saptırıldı. Bu durumda da biz olaya farklı bakmak durumunda kalıyoruz. Niye? Hükümete karşı bir dayatmanın yapılması, Kanal İstanbul Projesi’ne engel olmak, kurulacak olan 3. Köprüye karşı durmak gibi hususlar Gezi Parkı’ndaki olayların amacı değildi. Bu amacın hükümete bir dayatma olarak düşünüyoruz. Bunu demokratik olmadığını ve karşısında olmamız gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getiren AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Türkiye’nin ibretle izlediği bir tablo yaşanmaktadır. Bizlerde başlangıçta Gezi Parkı olaylarının demokratik bir hakkın kullanımı olarak değerlendirdik. Hatta orada polisimizin biraz fazla güç kullanmasını da doğrusu yadırgamıştık. Ama daha sonraki süreçte devam eden ve başını bir ana muhalefet partimizin çektiği, altını da illegal ve marjinal örgütlerin doldurduğu hükümete ve devlete karşı bir provokasyon ve neredeyse bir sokak darbesi olarak adlandıracağımız bir gösteriye dönüşmesi gerçekten milletimiz gibi bizleri de üzmüştür. Allah’a hamd olsun ki hükümetimiz gerçekten güçlü. Türkiye eski Türkiye değil, yoksa bu olaylar olduğunda yer yerinden oynardı. Demek ki bu göstericiler ve arkasındaki insanlar daha eski Türkiye’deler. Biz ümit ediyoruz ki, sağduyu hakim olur ve bu olaylar biter” ifadelerini kullandı.

Malatya’da Mania Planı ile ilgili olarak inşaat sektörünün ciddi sorunları olduğunu belirten Tüfenkçi, “Bu konuyla ilgili olarak belediyemiz gayret gösteriyor. Belediye Başkanımız ile birlikte Milli Savunma Bakanı ile görüşeceğiz. MÜSİAD’ın vermiş olduğu Mania Planı dosyasını da Sayın Bakanımıza takdim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 90
Bu Ay : 4519
Toplam : 4519

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom