Kombine Satıh Kaplama Aracı Alındı

Malatya Belediyesi tarafından asfalt işlerini kolaylaştıran ve maliyet olarak masrafları azaltan kombine satıh kaplama aracı alındı.

Kombine Satıh Kaplama Aracı Alındı Malatya Haber

Kuzey Kuşak Çevre Yolu’nda yapılan asfaltlama çalışmalarında kullanılan aracı ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, araçla ilgili bilgiler verdi.

İnceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Ahmet Ceyhan, Hasan Atay ile bazı daire müdürleri de katıldı.

Malatya Belediyesi’ne yeni bir iş makinesi kazandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi olarak bugüne kadar 5 milyon metrekare civarında asfaltlama çalışması yaptıklarını söyledi.
Satıh kaplama aracını özellikle açılacak yeni yollarda ve şehir ile bağlantılı ilçe, belde ve köy yollarının yapımında kullanacaklarını belirten Başkan Çakır, “Kuşak yolumuz Malatya trafiğini rahatlatacak önemli bir aksımız. Burası 30 metre genişliğinde 14 kilometre uzunluğunda. Yolumuzun 8,5 kilometrelik kısmında alt yapı çalışmaları tamamlandı.

rgenekon Köprüsü’nden Yeni Hal Binası’na kadar olan bölümünde yeni aldığımız araçla satıh kaplama asfaltlama çalışması yapıyoruz. Açılan yolumuzda iki kat asfalt serimi yapılıyor. Araç hem işimizi daha pratik ve hızlı yapmamıza yardımcı oldu, hem de daha az maliyetle daha çok asfalt yapmamıza vesile oldu. Aracımızı özellikle yetişemediğimiz bölgelerde daha çok kullanıp, ihtiyacı ve eksiklikleri gidereceğiz. Aracımız bir günde 12 bin metrekare satıh kaplama asfalt serebiliyor. Bu araçların sayısını artıracağız. Büyükşehir ile birlikte ilçelerimizin, köylerimizin, beldelerimizin yollarını bu araçlarla yapacağız” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır daha sonra PMT Tesisine geçerek yeni alınan 400 ton/ saat kapasiteli yeni PMT makinesini yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “PMT Tesisi’mizin kapasitesini 5 katına çıkardık. Bu çalışmalarımızla Malatya’yı büyük şehre hazırlıyoruz. Asfaltla ilgili yeni bir alt yapı kurduk. Tesisimiz Büyükşehir olacak Malatya’mızın ihtiyacına cevap verebilecek düzeyde. Yaklaşık 180 bin liralık bir harcama yapıldı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 926
Bu Ay : 3410
Toplam : 3410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom