Konutların Bodrum Katlarını Su Bastı

Beydağı sosyal konutların zemin ve bodrum katında oturan vatandaşların evine suyun girmesi sebebiyle maddi zarar meydana geldiği bildirildi.

Konutların Bodrum Katlarını Su Bastı Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl başkanı Enver Kiraz ve Merkez İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Beydağı mahallesi 10. Sokak’ta bulunan 1+1 sosyal konutlarda şiddetli yağış sonucu evlerine su basan yağmurdan oluşan suların zarar verdiği konutlarda incelemelerde bulundu. Zemin ve bodrum katında oturan vatandaşlar, evlerine yağmur suyunun girmesi sebebiyle maddi zararlarının olduğunu dile getirerek, yetkililerden yardım istendi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, evine yağmur suyunun girmesi nedeniyle maddi zararlarının olduğunu söyleyen vatandaşları dinlemek ve inceleme yapmak için buraya geldiklerini söyledi. Kiraz, “Ancak burada oturanlara bir dokunduk bin ah işittik. Drenaj kanalları ve istinat duvarı olmamasından güvenlik sorununa kadar birçok sorun iletildi. Başını sokacak bir evleri olsun demişler ve burada yaklaşık iki yıldır oturan vatandaşların birçok sorunu olduğu iletildi. Dere yatağına yapılan bu konutlar sorunludur. Elinizi vicdanınıza koyun ve bu insanların feryatlarına bir nebze de olsa merhem olup, sorunlarını çözmeye çalışın” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 141
Bu Ay : 141
Toplam : 141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom