Ağbaba'dan Doğanşehir'e Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, çiftçinin zor dönemden geçtiğini öne sürerek, “Ekonomi ve çiftçinin durumu ortada. Belki de hiç yaşamadıkları günleri yaşıyorlar” dedi.

Ağbaba'dan Doğanşehir'e Ziyaret Malatya İlçe

Ağbaba, Doğanşehir İlçesi ve ilçeye bağlı Sürgü, Erkenek ve Kurucuova Beldeleri ile Topraktepe, Savaklı, Mızgı, Fındık, Çavuşlu, Çığlık ve Kelhalil Köyleri’ni ziyaret etti.

Ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Ağbaba, yaptığı konuşmada, “Don olayını mecliste gündeme getirdik. Biz ‘Don oldu’ diyoruz ama bizim milletvekillerimiz buna karşı çıkıyorlar. Her seçimde Malatya maalesef AK Parti’ye oy veriyor. Hiçbir memleket, hiçbir ülke yok ki böyle bir şey olsun. Hükümet 5 yıldır ‘Türkiye zenginleşti, milli gelirimiz 10 kat arttı’ diyor.

Doğanşehir’de milli geliri 10 kat artan kimse var mı? Ekonomi ve çiftçinin durumu ortada. Belki de hiç yaşamadığınız günleri yaşıyorsunuz. 6 bin liraya aldığınız hayvanı 2 bin 500 yaya 3 bin liraya satıyorsunuz. Kayısısı öyle, elması öyle. Fasulye mi para ediyor? Tütün mü para ediyor? Mazotu, gübresi, yemi artıyor. Ama ürettiğiniz ürün para etmiyor.

Peki, siz zenginleşmiyorsanız, kim zenginleşiyor? 10 kat zenginleşen var mı burada? Başbakan, ‘10 kat zenginleştik’ diyor. Ya Başbakan doğruları söylemiyor ya da kusura bakmayın siz doğruları söylemiyorsunuz. Var mı zenginleşen? Yok. O zaman birileri zenginleşti. Kim zenginleşti? AK Parti’nin yandaş grubu zenginleşti. 10 kat değil 100 kat zenginleşti” iddiasında bulundu.

Malatya'nın sorunlarını mecliste her zaman gündeme getirdiğini ifade eden Ağbaba, “Bazı milletvekillerinin görevi, özellikle birisinin görevi benim söylediklerini eleştirmek. Ben diyorum ki, AK Parti Malatya’ya yol yapmadı. Çevre yolumuz yok. Doğanşehir’in halini görüyorsunuz. 2002’den bu yana Doğanşehir’e ne yapıldı? 10 yıldır ne yapıldı? Şimdi bunları söylüyoruz.

AK Parti’li milletvekilinin birisi bana muhalefet ediyor. Daha ses tonunu mecliste duyan yok. Kalkıp Malatya ile ilgili önerisi olan bir kimse yok. Görevi beni eleştirmek. Bana niye oy verdiniz? Dertlerinizi, sorunlarınızı meclis kürsüsünde söyleyeyim diye oy verdiniz. Bunları söyleyeceğiz ve söylemeye de devam edeceğiz. Birileri ne kadar eleştirirse eleştirsin.

Bunlar haksız. Malatya ile ilgili biz çözüm önerisi yok. Sen Malatya’nın oyunu almışsın. Ben Malatya’nın oyunu almışım. Malatya’nın sorunlarını, meselelerini TBMM’de gündeme getirmezsem Malatya’ya ve oyuma ihanet etmiş olurum. O da öyle. Bazıları oyuna ihanet ediyor. Bazıları kendi aldığı oya ihanet ediyor” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara da değinerek, “Taksim’de bazı olaylar yaşandı. Partimin vermiş olduğu görev nedeniyle bende ilk gün Taksim’deydim ve 3 günde orada kaldım. Ben gittim gördüm, bunların hiçbiri çapulcu değil. Bunların hepsi ilk kez eyleme gelen CHP’ye, MHP’ye hatta AK Parti’ye ve BDP’ye oy veren insanlar. Bunların tek amacı var.

Bizim her şeyimize karışma, yatak odamıza girip kaç çocuk yapacağımıza karışma, çocuğumuzu nasıl besleyeceğimize karışma, okuyacağım yazara karışma, hangi gazeteyi okuyacağıma karar verme, dizi filme karışma, filme karışma, evime karışma diyor. Artık yeter diyorlar. Ben orada çapulcu görmedim. Herkes barış içerisinde, kimseye karışmadan eylemlerini yapıyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 801
Bu Ay : 7947
Toplam : 7947

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom