Medya Mensuplarına Seminer Verildi

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği “Yerel Medya Çalışanları Eğitimi” konulu seminer başladı.

Medya Mensuplarına Seminer Verildi Malatya Haber

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 gün sürecek olan seminerin açılışında konuşan İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, yeni bilgilerin paylaşımı ve yerel medya çalışanlarını birikimlerinin arttırılması amacıyla seminerin düzenlendiğini ifade etti. Prof. Dr. Karatepe, kendilerine destek veren Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’ne teşekkür etti.

Seminerin açılış dersi video konferans sistemi ile Prof. Dr. Erhan Yüksel tarafından verildi. Prof. Dr. Yüksel, “Haber Yazmanın Altın Kuralları” konulu seminerinde, ‘Terörün ya da teröristlerin medya ile beklentileri” ile ilgili açıklamalarında şu görüşlere yer verdi:

“Terör öncelikle hedef aldığı rejimi ve siyasi iktidarı yıpratmak ister, mevcut otoriteyi sarsmak, kamuoyunu yıldırmak, iç ve dış kamuoyunda sesini duyurmak, toplumun direniş gücünü kırmak, büyük bir korku iklimi yaratmak ve tasarlamak, kendi davasına karşı olumsuz duyarlılıkları ortadan kaldırmak, kendilerine taraftar katılımı ve kitle desteği sağlamak, halkın içinde yer almak ve genel olarak terör olaylarını “normal’ olarak nitelemek ve nitelendirilmesini sağlamak, hükümetin, toplumun veya özel sosyal grupların politikalarını etkilemek ister.

endisinin düşman yada hedef olarak seçildiğinde ne tür zararlar verebileceğinin görülmesini ister. Kendilerince ifade ettikleri soruna dikkat çekmek, medyada görünmek,sesini duyurmak, propagandasını yapmak ister. Eylemin kendisinden çok, sonrasında yaşanacak tartışmanın gündemde uzun süre kalmasını ister.”

Seminere katılanlara Yrd. Doç. Dr. Özgül Birsen tarafından “Haber toplama ve görüşme teknikleri” konusunda, Doç. Dr. Sibel Onursoy tarafından “Sayfa tasarımı ve Indesign” konusunda, Yrd. Doç. Dr. İzlem Vural tarafından “Radyo ve televizyon haberciliği ve konuşma dili tekniği” konusunda, Doç. Dr. Deniz Kılıç tarafından Doç. Dr. Deniz Kılıç tarafından “Haber yazma teknikleri, ters piramit tekniği” konusunda, Yrd. Doç. Dr. Funda Erzurum tarafından “Televizyon haberciliğinde yeni görüntü edinme” konusunda ve Doç. Dr. Haluk Birsen tarafından, “Haber yazma teknikleri” konusunda seminer verildi.

Seminere İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Halil Kılıç, Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Kemal Deniz, Belediye Basın Müdürü Hayati Tokmak, yerel medya kuruluşu çalışanları, kurum ve kuruluşların bası-yayın bürosu çalışanları katıldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 220
Bu Ay : 220
Toplam : 220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom