Organ Bağış Kampanyası

Malatya’da İl Sağlık ve PTT Müdürlüğü işbirliği ile Organ Bağış Kampanyası başlatıldı.

Organ Bağış Kampanyası Malatya Yaşam-Sağlık

PTT Malatya Başmüdürlüğü binasında stant açılarak, Organ Bağış Kampanyası konusunda bilgilendirme yapan İl Sağlık Müdürü Nail Umay, “Yapılan istatistiki verilere göre dünyada ve ülkemizde organ bağışı yetersizdir. Bundan böyle her ayın Cuma günü PTT İl Müdürlüğü binasında Organ Bağış masası kurularak, kampanyaya destek istenecektir” dedi.

PTT Malatya Başmüdürü Zekai Özkan ise, “Sağlık Bakanlığı ile PTT Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştır. İki kurum, işbirliği içinde Organ Bağış Kampanyası konusunda, PTT il binamızda her ayın ilk Cuma günü stant açık olacaktır” diyerek, vatandaşları destek vermeye davet etti.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Turgut Pişkin ise, organ naklinin ne kadar ihtiyaç olduğu konusunda örnekler verdi, vatandaşları organ bağışı yaparak hayat kurtarmaya davet etti.

Organ bağışı konusunda dinimizin de müsade ettiğini söyleyen Pişkin, kadavradan organ bağışı yapmak istediklerini, ancak bu konuda ailelerin yeterince bilinçli ve bağışçı olmadığını söyledi. Beyin ölümü gerçekleşen insanlardan genelde organ alındığına dikkat çeken Pişkin, organ bağışı konusunda Türkiye’de çok gerilerde olduklarını, halkın bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

PTT binasında açılan stantta ilk organını bağışlayan Ramazan Kurtoğlu ise, “Çocuklarımıza örnek olmak için organımı bağışladım. Vatandaşları da bağışa davet ediyorum. Bir gün de bize veya bir yakınımıza organ nakli gerekebilir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 334
Bu Ay : 6418
Toplam : 6418

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom