Çocuklar Hayalindeki Çevreyi Çizdiler

Türkiye genelinde düzenlediği “Hayalimdeki Çevre” adlı resim yarışması sonuçlandı.İzmir’den katılan Betül Akkoç birinciliği aldı.

Çocuklar Hayalindeki Çevreyi Çizdiler Türkiye-Dünya

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, çocukların çevreyi koruma konusunda küçük yaşlardan itibaren bilgilenip, bilinçlendirilmesi amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği “Hayalimdeki Çevre” adlı resim yarışması sonuçlandı. Yarışma da İzmir’den katılan Betül Akkoç birinciliği, Trabzon’dan katılan Tuğçe Erhan ikinciliği, İstanbul’dan katılan Ufuk Kaya üçüncülüğü elde etti. Mansiyon ödüllerini ise Trabzon’dan Cansu Yaren Atalar ve Niğde’den Aybala Yaramış kazandı.

Yaşamayı hayal ettikleri çevreyi ortaya çıkarmayı ve büyüklerinin onlardan ilham almalarını sağlamayı amaçlayan ‘Hayalimdeki Çevre’ adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Bakanlık, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada, İzmir Gürçeşme Leman Alptekin Ortaokulu altıncı sınıf öğrencisi Betül Akkoç birinci, Trabzon Çamburnu Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Tuğçe Erhan ikinci, İstanbul Yunus Emre İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Ufuk Kaya üçüncü oldu. Yarışmada iki tane de mansiyon ödülü verildi. Mansiyon ödüllerini Trabzon Dumlupınar İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Cansu Yaren Atalar ve Niğde Atatürk İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Aybala Yaramış kazandı.

Resimler, akademisyenler, ressam ve Bakanlık uzmanlarından oluşan jüri tarafından belirlendi.

Ödül töreni Eylül ayında düzenlenecek

Yarışmada dereceye giren 5 öğrenci, Eylül ayında Ankara'da yapılacak olan ödül töreninde hediyelerine kavuşacak. Finale kalan 5 öğrenciye, 1 dizüstü bilgisayar ile resim eğitim araçları seti, öğretmenlerine 1 dizüstü bilgisayar ve okullarına da 1 masaüstü bilgisayar hediye edilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 479
Bu Ay : 2008
Toplam : 2008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom