AKP'den Şeker-İş Sendikası'na Ziyaret

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Biz demokratik protestolardan hiçbir zaman çekinmedik" dedi.

AKP'den Şeker-İş Sendikası'na Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Biz demokratik protestolardan hiçbir zaman çekinmedik. Özellikle insanların mallarına zarar verilmesi, kamu mallarına zarar verilmesi, iş yerlerinin, bankaların özellikle seçilerek tahrip edilmesi çok tehlikeli bir girişimdir” dedi. 

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat’ı ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Türkiye’de Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesi ve uygulanması kararı AK Parti’den önce alınan bir karardı. Malatya’da bu özelleştirme kapsamına girdiğinde biz görüşümüzü dile getirmekten çekinmedik. Tabi Malatya Şeker-İş’te konu gündemine geldiğinde, kamuoyuna yansıtılışı ve takibi noktasında diğer illerden faklı olduğunu göstermiştir. Nihayetinde bizlerin ve vekillerimizin, son dönemde de diğer illerin vekillerinin gayretiyle bu süreç iptal edildi. Şuanda da çalışmalarımız ve takibimiz devam etmektedir. Umarım hayırlı bir netice alırız” dedi.

Gündemdeki gelişmelerle ilgili olarak da konuşan AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi, “Türkiye son zamanlarda çok önemli bir süreçten geçmektedir. Özellikle çözüm süreci ile beraber Türkiye adeta baharı yaşamaktaydı. Vatandaş gelecekten çok daha umutluydu ve Türkiye ekonomik anlamda yeni yatırımlara, yeni sıçramalara yelken açmıştı. Ancak bunu hazmedemeyen bazı çevreler önce DHKP-C’yi ön plana çıkar başladılar. Devlet bunun üzerine ciddi şekilde gitti ve bu kirli plana müsaade etmeyince bu kez de Türkiye’nin gelişimini engelleyecek, istikrarını bozacak ve küresel anlamda Türkiye’nin imajına negatif etki yapacak bir takım kirli senaryolar ile ortaya çıktılar” ifadelerini kaydetti.

Tüfenkçi şu şekilde konuştu, “Biz demokratik protestolardan hiçbir zaman çekinmedik. Aksine hukuksal anlamda yapılan tüm protestoları, hak aramaları destekliyoruz, insanların sorgulamasını, eleştirebilmesini destekliyoruz ve her bireyin kendi özel yaşam alanına ve felsefesine müdahale edilen her türlü girişime karşı çıkmasının doğru olduğuna inanıyoruz. AK Parti’nin kuruluş felsefesi de budur zaten. Türkiye’de tüm bu saydıklarım yapılmadığı için, buna müsaade edilmediği için bugün AK Parti vardır. Şuanda kim bunun aksini söylüyorsa bir İl Başkanı olarak, avukat olarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Yine her türlü yasal ve hukuki protestoyu demokratik hak olarak görürüz. Ancak şuanda hiç tasvip etmediğimiz ve Türkiye’nin hayrına görmediğimiz bir takım gösteriler yapılmaktadır.

Özellikle insanların mallarına zarar verilmesi, kamu mallarına zarar verilmesi, iş yerlerinin, bankaların özellikle seçilerek tahrip edilmesi çok tehlikeli bir girişimdir. Bunu da hiçbir zaman tasvip etmediğimizi ve doğru bulmadığımızı belirtmek isterim. AK Parti Başkanlıkları’nın yakılmasıyla AK Parti zarar görmez. Milletin kurduğu AK Parti’ye yine millet sonuna kadar sahip çıkacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak bu durumda kaybeden Türkiye oluyor, Türkiye vatandaşları oluyor. Türkiye ekonomisi bu durumdan büyük zarar görmektedir. Bu yıl turizm gelirlerinde yüzde 22 artış beklenirken şu anda bir çok insan rezervasyonlarını iptal etmiştir. Bu durumda faiz lobileri gibi kargaşadan medet uman kimi çevreler bulunmaktadır. Biz siyaset yapan insanlar her zaman milletin sağduyusuna inanmak ve güvenmek durumundayız. Demokratik hak arama yolunun yegane adresinin de sandık olduğunu belirtmek gerekir.”

Şeker-İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ise “Uzun zamandır özelleştirmeden dolayı sorunlar, sıkıntılar yaşıyoruz. Ancak 81 il başkanları içerisinde Başkanımızın göstermiş olduğu özveri ve duyarlılık takdire şayandır. Bu kurumda ekmek yiyen tüm çalışanlar ve Şeker-İş camiası adına Sayın Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı açıkladığında Sayın Başkan, ‘Bu kararda hukuki boşluklar ve bu bizi vicdani olarak rahatsız ediyor’ demesi gerçekten bizler için çok önemliydi’’ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 55
Bu Ay : 3853
Toplam : 3853

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom