Temiz Bir Dünya İçin El Ele Verdiler

Daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya için, Makatya'da çevre fuarı ve etkinlikleri düzenlendi.

Temiz Bir Dünya İçin El Ele Verdiler Malatya Yaşam-Sağlık

05 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Malatya'da etkinlik yapıldı.  Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş, Malatya Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Atay, Selim Pilten, M.Fatih Güven ve Alican Bozkurt  açılan standları ziyaret etti. 

Daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya için çevremiz ile dost olmamız gerektiğini dile getiren Esenlik Genel Müdür Yardımcısı Münür Özpolat; " Ülkemizde insanlarımız, ilkokuldan itibaren çevre bilinci ile yetiştirilmelidir. Zaman geçtikçe çevreye olan duyarlılığın artması ve insanlarımızda çevre duyarlılığı oluşması için gerekli bütün çalışmaların yapılması gerekmektedir. Yapılan bu tür organizasyonlar çocuklarımızda çevre bilincini aşılamaktadır. Çevreye dost bir Malatya için açılan bu fuara katkılarından dolayı Malatya Valiliğimize ve Belediyemize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Kullanırken kirletmeme, dikkatli olma ve doğayı, tabiatı temiz tutmak sadece temizlikçilerin görevi değildir, insanlarımızın bu konuda daha duyarlı ve hassas olması gerekmektedir. Güzel bir çevrede yaşamak hepimizin doğal hakkıdır ve bunun için hep beraber el ele vermemiz gerekiyor. Temiz ve sağlıklı bir dünya için hep birlikte çevremizi temiz tutalım, tutmayanları uyaralım" şeklinde konuştu.

 Esenlik standında çocuklara uçurtma, balon ve şapka dağıtılarak, meyve suyu, pasta ikram edildi. Bisiklet yarışı, Esenlik Spor Kulübünün tekvando gösterisi, halay gösterisi ise fuarı ziyaret eden öğrencilere farklı bir Çevre Günü yaşattı. Çocukların ellerinde taşıdığı "Temizlik İmandandır, Temiz Bir Dünya İçin Elele, Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevre ile Olur, Yaş Kesen Baş Keser, Temiz Okul Temiz Çevre Temiz İnsan" dövizleri eğitici mesajlar verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 822
Bu Ay : 4620
Toplam : 4620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom