Miniklerden Çuvallar Dolusu İyilik

Malatya'da Mehmet Topsakal Anaokulu öğrencilerinin topladığı kapaklar engelliler merkezine teslim edildiler.

Miniklerden Çuvallar Dolusu İyilik Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Engelliler Merkezi tarafından yürütülen, kısa bir sürede büyüyerek yerelin iyilik hareketine dönüşen  “Bir Kapak Bin Özgürlük” projesi kapsamında Mehmet Topsakal İlköğretim Okulu okul öncesi sınıfı öğrencileri Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezini ziyaret etti.

Engelliler Merkezinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Demirhan, Mehmet Topsakal İlköğretim Okulu Müdürü Faik Atabay, Sınıf Öğretmeni Tuba Atan, Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, anaokulu öğrencileri, öğretmenleri, engelli üyeler ve aileleri katıldı.

Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, Mehmet Topsakal Anaokulu öğrencilerinin geçmiş dönemlerde de aynı duyarlılığı gösterdiklerini hatırlatarak, “Engelli üyelerimizin sosyal hayata katılımları noktasında ihtiyaçları olan akülü tekerlekli sandalye alımı için kampanyaya göstermiş olduğunuz destekden dolayı öncelikle siz minik öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Milli Eğitim camiasına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Minik öğrencilerin öğretmeni Tuba Atan ise yaptığı konuşmasında çocukların toplumsal duyarlılığının geliştirilmesinde bu kampanyanın önemli bir rol oynadığını, “İyilik etmenin, yardımlaşmanın, farkında olmanın güzelliklerini çocuklarımızla birlikte bu kampanyaya destek olarak dolu dolu yaşadık” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Demirhan, kampanya kapsamında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Görülen şudur ki harcanan emekler boşa gitmiyor. Her kapak bir engelli için hayat buluyor” dedi.

Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, kampanya kapsamında Malatya’nın çeşitli noktalarından destek geldiğini ve bu duyarlılığın çığ gibi büyüdüğünü ifade ederek, kampanyaya destek olan herkese teşekkür etti.

Mehmet Topsakal İlköğretim Okul Müdürü Faik Atabay, kampanyanın engelliler için öneminden bahsederek, “ Minik ellerin topladığı mavi kapakların bir akülü araca dönüşmesi öğrencilerim ve benim için tarif edilmez bir mutluluktur” dedi.

Programın sonunda anaokulu öğrencileri topladıkları kapakları engelliler merkezine teslim ederken, Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz tarafından miniklere boyama kitapları ve boya kalemleri hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 497
Bu Ay : 7294
Toplam : 7294

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom