İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantıları

Malatya İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarına başladı.

İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantıları Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu’nda Naci Şavata’nın başkanlığında düzenlenen Haziran ayı ilk toplantısında, gündemdeki 3 madde ele alındı.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nda görüşülüp rapora bağlanan Merkez ilçe Merdivenler Köyünde bulunan, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 124 ada 1 parsel numaralı parselin "Eğitim Tesis Alanı, imar planı değişikliği önerisinde diğer tüm yapılaşma şartları aynı kalmak şartıyla sadece 30 ve 40 metre olan yapı yaklaşma (çekme) mesafelerinin 10 metreye düşürülmesi önerilen plan tadilatı önerisi ile ilgili rapor okunup karara bağlandı.

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu'nda görüşülüp rapora bağlanan İl Özel İdaresi 2013 mali yılı bütçesi içerisinde Hekimhan İlçesi Kurşunlu beldesine sulama suyu için ayrılan 40 bin TL.nin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü sulama suyu harcama kaleminden alınarak içme suyu amaçlı kullanılmak üzere Su ve Kanal Müdürlüğü'nün ilgili harcama kalemine aktarılması ile ilgili raporun karara bağlanması konusu tekrar görüşülmek üzere yarınki toplantıya ertelendi.

Eğitim-Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu'nda görüşülüp rapora bağlanan, okullardaki 2012 yılındaki Deprem Güçlendirme testi ihaleleri ile ilgili rapor okundu. Eksiklerin giderilmesi için raporun tekrar ele alınmasına karar verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 443
Bu Ay : 6423
Toplam : 6423

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom