Elçilik Önünde Mavi Marmara Eylemi

MAZLUMDER üyeleri, Mavi Marmara saldırısının 3. yıldönümünde saldırıyı protesto etmek için akşam saatlerinde Filistin bayraklarıyla İsrail Büyükelçiliği konutunun yanındaki parkta toplandı.

Elçilik Önünde Mavi Marmara Eylemi Türkiye-Dünya

MAZLUMDER üyeleri, Gazze'ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine uluslararası sularda düzenlenen saldırının 3. yılı nedeniyle İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde eylem yaptı. 

MAZLUMDER üyeleri, Mavi Marmara saldırısının 3. yıldönümünde saldırıyı protesto etmek için akşam saatlerinde Filistin bayraklarıyla İsrail Büyükelçiliği konutunun yanındaki parkta toplandı. Grup, "Katiller hesap vermeden bu davadan vazgeçmeyiz", "Mavi Marmara onurumuzdur" pankartları açtı ve kaldırımlara İsrail aleyhinde dövizler koydu. Geceyi büyükelçilik önünde geçiren grup, burada sabah namazı kıldı.

İsrail aleyhine sloganlar atan grup adına basın açıklaması yapan MAZLUMDER Ankara Şubesi Başkanı Mehmet Can Çağlayan, Mavi Marmara saldırısının yıldönümünde bu davayı kararlılıkla sahiplendiğimizi bir kez daha göstermek için adalet nöbetindeyiz. Mavi Marmara saldırısın davasında özür ve tazminat karşılığı saldırganlara yargı bağışıklığı sağlamak Anayasa ve uluslararası sözleşmeleri açıkça çiğnemek anlamına gelmektedir.

Son günlerde basında ve kamuoyunda Türkiye ile İsrail yetkililerinin karşılıklı anlaşması neticesinde uluslararası deniz sularındaki bir gemiye saldırarak uluslararası hukuku ihlal eden, orantısız güç kullanan ve 9 sivil vatandaşı öldüren faillerin ve bu faillere saldırı emrini veren askeri ve siyasi sorumluların ceza yargılarından bağışık tutulacağı haberleri yer almaktadır. Bilinmelidir ki Mavi Marmara saldırısının, Türkiye'nin de taraf olduğu uluslararası sözleşmelere ve Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre açıkça insanlığa suç niteliği sabit olup herhangi iki devletin veya uluslararası toplumun mutabakatı ile üstü örtülmesi veya görmezden gelinmesi söz konusu değildir" diye konuştu.

Türkiye halkının Mavi Marmara'nın tarafından İsrail'in karşısında olduğunu dile getiren Çağlayan, "İsrail ile masaya oturup şehitlerin kanlarına bedel biçen tüm yöneticiler ve siyasi partiler bunu hesaba katmak zorundadır. MAZLUMDER olarak insanlık dışı bir saldırının faillerinin yargı önünde hesap vermesini dile getiriyoruz" ifadelerini kullandı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 1623
Toplam : 1623

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom