Bu Fuar 200 Stantla Açıldı

Malatya’da, “Hayat Boyu Öğrenme Fuarı”nın açıldı. “2012-2013 eğitim öğretim yılında HEM tarafından 2 bin 573 kurs açılıp 48 bin 500 kursiyer katıldı.

Bu Fuar 200 Stantla Açıldı Malatya Kültür-Sanat

 Malatya’da, “Hayat Boyu Öğrenme Fuarı”nın açıldı. 

Malatya Belediyesi yanındaki fuar çadırında, bugün açılan ve 2 Haziran akşamına kadar gezilebilecek olan Hayat Boyu Öğrenme Fuarı’nda 200 stant bulunuyor.

Fuarın açılışında konuşan Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, basma kalıp eğitimden ziyade hayat boyu öğrenmenin önemine dikkat çekerek, “İnsanlar artık örgün eğitimi kurumları yeterli gelmiyor. İnsanlar, örgün eğitim kurumların basma kalıp müfredatıyla bir yere varamayacağının farkındadır. Günümüzde basma kalıp eğitimlerin dışına çıkıp, çeşitli eğitim yöntemleri ile öğrenmenin biz de farkına vardık. Bu nedenle Hayat Boyu Öğrenme programına önem veriyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, alt yapının yanı sıra sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerini vurgulayarak, “Göreve geldikten sonra sanat merkezi oluşturduk ve bu merkez kanalıyla 25 ayrı yerde 28 farklı alanda kurslar verilmeye baylandı. Bu konuda sayın Başbakanımızdan ödül de aldık. Ayrıca yetenekli olan insanları ortaya çıkardık” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da, Halk Eğitim Merkezi tarafından merkez ve ilçelerde açılan kurslar sonunda yapılan el işleri ve ürünlerin fuarda sergilendiğini kaydederek, “2012-2013 eğitim öğretim yılında HEM tarafından 2 bin 573 kurs açılıp 48 bin 500 kursiyer katılmıştır “ dedi. Bulut, kurslara Malatya Belediyesi Sanat Merkezi’nin de büyük katkıları olduğunu vurguladı.

Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu far açılışında davetliler daha sonra fuar çadırını gezdi. Kurslarda başarı gösteren kursiyerlere hediyelerini de yetkililer verdi.

“Hayat boyu Öğrenme Fuarı”nın açılışı nedeniyle Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerin yaptığı ele emeği el işleri ve ürünler 200 stantta satışa da sunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 249
Bu Ay : 872
Toplam : 872

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom