29 Mayıs Türkiye Gündemi

29 Mayıs 2013 Türkiye Gündemi

29 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.30’da 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin temel atma törenine katılacak, saat 14.45’te Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yapacak ve Türkmenistan’a hareket edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30’da 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin temel atma törenine katılacak, saat 15.30’da Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı Spor Tesisleri'nin açılışı ile Fetih Kupası Ödül Töreni'ne katılacak.

TBMM gündemi

- Tunus Cumhurbaşkanı Moncef Marzouki, TBMM Genel Kurulu’nda saat 14.20’de konuşma yapacak.
- TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, saat 13.00’te Tunus Cumhurbaşkanı Moncef Marzouki onuruna öğle yemeği verecek.
- CHP İzmir Milletvekili Rıza Mahmut Türmen, saat 10.30’da, BDP Muş Milletvekili Demir Çelik saat 11.00’de, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka saat 11.30’da, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 12.00’de, AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan ile AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvansaat 12.30’da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13.00’te, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü saat 14.00’te, BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 09.30’da “Gelir Vergisi Kanun Tasarısı”nı düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, saat 14.30’da Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek Zonguldak AK Parti Teşkilat Toplantısı’na katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, saat 10.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek 13. KOMATEK İş Makinaları Fuarı’nın açılışına katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, saat 14.00’da Ankara Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilecek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanacak protokol imza törenine ve “Koruyucu Aile Paneli”ne katılacak.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 09.30’da Portaxe Baltalimanı’nda İstanbul’da faaliyet gösteren Yerel Medya Mensupları ile sohbet toplantısına katılacak, saat 11.00’da Garipçe Köyü Sarıyer’de 3. Köprü Temel Atma Töreni’ne katılacak, saat 16.30’da İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesinde Köln Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi arasında gerçekleştirilecek olan "Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı" tanıtım törenine katılacak. Bakan Bağış, saat 19.00’da Almaya Büyükelçiliği Tarabya Yazlık Rezidansı’nda Köln Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi arasında gerçekleştirilecek "Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı" tanıtım resepsiyonuna katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 10.00’da İstanbul’da The Grand Tarabya Otel’de INGAS 5. Uluslararası Doğalgaz Sempozyumu’na katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 11.00’da Garipçe Köyü Sarıyer’de 3. Köprü Temel Atma Töreni’ne katılacak, saat 15.30’da Okçular Federasyonu Spor Kulübü Tesisleri’nde (Okmeydanı) Uluslararası Okçuluk Müsabakası ve Okçular Vakfı Spor Tesisleri açılışına katılacak.
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, saat 11.00’da Garipçe Köyü Sarıyer’de 3. Köprü Temel Atma Töreni’ne katılacak.
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kudbettin Arzu, saat 11.00’da Swiss Otel’de gerçekleştirilecek “Her çocuk bir tohumdur” projesinin tanıtım toplantısına katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 10.00’da CNR Expo Fuar Merkezi’nde “Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Günleri” etkinliğine katılacak ve açılışını yapacak, saat 20.00’da WOW Hotel’de (Yeşilköy) Muhtarlarla Yemek’te buluşacak.
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saat 14.30’da AKTİF Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ufuk Bayraktar ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Sayıştay’ın 151. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla, saat 09.00’da Sayıştay Başkanı Recai Akyel başkanlığındaki bir heyet, Anıtkabir’i ziyaret edecek, saat 09.45’te Sayıştay Konferans Salonu’nda tören düzenlenecek, saat 14.00’da 30 hizmet yılını dolduran kurum mensuplarına “Hizmet Plaketi” verilecek.
- Japon Hükümeti ve Uluslararası Göç Örgütü ile sağlanan 9 konteyner, saat 10.30’da AFAD tarafından Mardin Midyat’ta yeni kurulan barınma merkezine gönderilecek.
- Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat, saat 09.30’da Rixos Otel’de “Etik Haftası” etkinleri kapsamında basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelecek.
- ASO Başkanı Nurettin Özdebir, saat 09.45’te Ankara Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda konuşma yapacak.
- Gazi Üniversitesi Ostim Meslek Yüksekokulu tarafından saat 10.00’da “1. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Sempozyumu ve Ürün Sergisi” düzenlenecek.
- 2013 Ankara Alışveriş Festivali açılış galası saat 19.30’da gerçekleştirilecek.
- DİSK Başkanı Kani Beko, KESK Başkanı Lami Özgen, TMMOB 2. Başkanı Züber Akgöl, TTB Merkez Konseyi 2. Başkanı Gülriz Erişgen, saat 11.00’da Reyhanlı’daki yaptıkları incelemeyle ilgili basın toplantısı düzenleyecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, saat 21.00’da Ayvansaray’da ‘İstanbul’un Fethi’ kutlamaları çerçevesinde görsel ve işitsel bir gösteri düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
------------------------
- A Milli Futbol Takımı, Almanya’nın Hannover kentindeki kampa, saat 11.30'daki basına yarım saati açık antrenmanla devam edecek. A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensupları ile Hotel Klosterpforte'deki öğlen yemeğinde bir araya gelecek.
- İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik Spor Müdürlüğü ile işbirliği ve Üsküdar BLD desteklediği bu yıl 7.’sini düzenleyecek Özel Sporcular Atletizm Şenlikleri, Burhan Felek Spor Kompleksi’nde yapılacak. Otistik, zihinsel, işitme ve görme engelli olmak üzere 6 il ve İstanbul’un 24 ilçesinden bin 401 engelli sporcu katılacak.
- Türkiye’yi Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Konak Belediyespor Futbol Takımı, İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde saat 14.00'te bir gösteri maçı yapacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 277
Bu Ay : 900
Toplam : 900

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom